Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG), Warner Bros. Interactive Entertainment, Hudba v Hogwarts Legacy je „prequel“ soundtracku k filmu

Hudba v Hogwarts Legacy je prequel soundtracku k filmu

Skladatelé vědomě psali hudbu tak, aby z ní mohl o sto let později vycházet John Williams

Zdroj: Warner Bros.
7. 12. 2022
Název: Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG) Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
10. 2. 2023
5. 5. 2023 (PlayStation 4)
14. 11. 2023 (Switch)

Ačkoliv je pravděpodobné, že Hogwarts Legacy uvidíme v nové ukázce už za několik dní během udílení cen The Game Awards, vývojáři z Avalanche Software si další video připravili už nyní. Nenajdete v něm sice přehršel gameplay záběrů, ale můžete si vyslechnout, jak vznikala doprovodná hudba a kolik péče ji členové orchestru spolu s hned několika skladateli věnovali. Stejně jako v případě jakýchkoliv jiných her, také pro Hogwarts Legacy je soundtrack velmi důležitou součástí, která podtrhuje jednotlivé scény a dotváří celkový dojem. Jenže s přihlédnutím k odkazu, ze kterého hra do značné míry vychází, bylo pro hudebníky extrémně složité přijít s doprovodem, který bude dostatečně nový a originální, ale také adekvátním způsobem nostalgický. Jinak řečeno, aby alespoň částečně připomínal rukopis Johna Williamse a dal hráčům pocit, že existuje spojnice mezi oblíbenými filmy a novou hrou vyprávějící úplně jiný příběh.

O tom, jak soundtrack vznikal, mluví odpovědní lidé v novém sedmiminutovém videu. Slovo si bere především hlavní skladatel Chuck E. Myers, ale dává prostor také svým nejbližším kolegům, tedy dalším skladatelům Peterovi Murraymu nebo Scottovi Rakozymu. Všichni se shodují na tom, že práce pro Hogwarts Legacy pro ně byla doslova magická a ještě před dokončením prý bylo zřejmé, že půjde o jeden z nejsilnějších okamžiků jejich kariéry. Dáváme stranou, nakolik zmínění mužové přehání, faktem ovšem je, že před nimi neležela zrovna snadná záležitost a museli přistupovat velmi pečlivě, aby potěšili fanoušky a neodvláli pocit z hraní Hogwarts Legacy příliš daleko od knih a filmů. „Jedna z věcí, která k nám promlouvala, bylo fantastické Hedwig’s Theme od Johna Williamse,“ řekl Myers. Narážel tím samozřejmě na ikonickou skladbu z filmů, jejíž tóny i tempo prozvukují také do soundtracku Hogwarts Legacy.

Murray následně potvrdil, že chtěli hudbou ke hře strefit do té filmové, ale brali v potaz i skutečnost, že se děj Hogwarts Legacy odehrává sto let před událostmi kolem Harryho Pottera. „Pohrávali jsme si s myšlenkou, co kdyby existovala nějaká starší melodie, která by byla dřívější verzí Hedwig’s Theme,“ řekl skladatel a mezi řádky potvrdil, že vztah k hudbě Johna Williamse zachovali. Samozřejmě ale na mnoha místech kráčí vlastní cestou, což se týká hudebního doprovodu ve společenských místnostech nebo během soubojů. Na takových místech pak hudebníci chtěli, aby byly skladby co nejvýraznější a nebránili se proto určité teatrálnosti podtržené fanfárami nebo naopak bubny a hlubokými tóny. Aby však neustále hráčům připomínali, že se nachází v kouzelnickém světě, sáhli také po plechu, ze kterého se vyluzují tóny „kouzel“ a zapojili i další netradiční nástroje, mezi které spadá i tzv. waterphone, občas překládaný také jako harfa oceánu.

Více o hře se, doufejme, dozvíme během zmíněných The Game Awards, kde bychom se mohli dočkat nové gameplay ukázky. Hra samotná pak dorazí 10. února na PC, PS4, PS5, Xbox One a Xbox Series s tím, že datum plánované verze pro Switch bude odhaleno později.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru