HTC představilo VR headsety Vive Pro 2 a Vive Focus 3

HTC představilo VR headsety Vive Pro 2 a Vive Focus 3

Tchajwanský výrobce láká na dva nové virtuální headsety pro nejnáročnější zákazníky

Zdroj: HTC
12. 5. 2021

Společnost HTC představila nové headsety pro virtuální realitu. Konkrétně se jedná o modely Vive Pro 2 a Vive Focus 3 a spolu s nimi i nové nástroje pro profesionály. Jejich společným jmenovatelem je rozlišení 5K a zorný úhel 120°. Podle výrobce má jít o novou laťku prémiového VR pro firmy i běžné uživatele.

HTC Vive Pro 2 láká na rozlišení 5K, 120 Hz a 120° zorný úhel. Optická soustava integruje dvě čočky pro každé oko místo jedné. Díky tomu má být obraz ještě ostřejší v celém rozsahu zorného pole. Vive Pro 2 má plynulé nastavení vzdálenosti očí, nabízí komfortní uchycení na hlavě i skvělé vyvážení, říká výrobce. Díky správnému těžišti a vhodné vzdálenosti čoček nemá uživatele ani při delším používání bolet hlava, oči nebo za krkem.

Samotný headset vás přijde na 20 tisíc korun

HTC láká rovněž na technologii Display Stream Compression, díky níž lze údajně maximální vizuální kvality dosáhnout i při připojení skrze DisplayPort 1.2. Výrazné zlepšení obrazu si tak vychutnají rovněž majitelé starších grafických karet, tvrdí firma. Výrobce na této novince spolupracoval se společnostmi AMD a Nvidia.

Vive Pro 2 je plně kompatibilní se starším příslušenstvím od HTC, ale i tím od třetích stran, jako jsou ovladače Valve Index. Samotný headset je možné už nyní předobjednat za necelých 20 tisíc korun. Plná sestava Vive Pro 2 včetně základnových stanic a ovladačů se bude prodávat od 4. srpna za 37 490 korun.

All-on-one headset Vive Focus 3 se pak snaží oslovit především firemní zákazníky a profesionály. Této sféře odpovídají rovněž prémiové materiály a konstrukce, která snese celodenní provoz i střídání různými uživateli. Také tady se mohou zákazníci těšit na rozlišení 5K, 120° FOV. Rozdíl je v 90Hz obnovovací frekvenci.

Headset má integrované reproduktory, které slibují skvělý zvuk, aniž by člověk ztratil přehled o svém okolí. Pro případ, že je třeba utajit obsah, který jde z reproduktorů, je možné využít takzvaný soukromý režim s potlačením slyšitelnosti reproduktorů mimo headset.

Šasi s hořčíkové slitiny je podle HTC o 20 % lehčí a o 500 % odolnější než plast.

Rovněž Vive Focus 3 má být skvěle vyvážený, pohodlný a dobře držet na hlavě i při celodenním používání. Obličejové a týlní stélky jsou magneticky uchycené, aby je bylo možné rychle a snadno vyměnit při střídání uživatelů. Má to být hygienické i praktické. Stejně snadno jde prý vyměnit baterii, která se nachází na zadní straně headsetu. Šasi z hořčíkové slitiny je podle HTC o 20 % lehčí a o 500 % odolnější než plast.

Standalone headset pohání Qualcomm Snapdragon XR2. Má mít efektivně řešené chlazení, které zabraňuje snižování výkonu i přehřívání celého zařízení při dlouhodobém používání. Vive Focus 3 se bude prodávat za 37 590 korun od 24. června.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru