HTC bude přenášet svoji konferenci Vive Ecosystem ve VR

Technologická firma nabízí návod ostatním. Bez emisí, cestování a poplatků, říká prezident

Zdroj: HTC
11. 3. 2020

Ačkoliv na oficiální informace ohledně zrušení letošního ročníku E3 teprve čekáme, začínají se objevovat scénáře, jak by mohla celá akce i s dodržením všech bezpečnostních opatření proběhnout. Jistě, na skutečnosti, že losangeleské výstaviště zůstane letos v červnu prázdné, se už pravděpodobně nic nezmění, přesto bychom mohli být i nadále účastni konferencí a herních prezentací v podobném duchu, v jakém jsme zvyklí. S návodem přichází společnost HTC, která se v souvislosti s riziky spojenými s koronavirem rozhodla přesunout zrušenou konferenci Vive Ecosystem do prostoru virtuální reality a pozvat na přednášky neomezený počet lidí, kteří navíc nebudou muset nikam cestovat ani platit za vstupenky.

Virtuální konference řeší nedostatek místa pro návštěvníky, kteří se budou moci díky platformě ENGAGE přihlašovat do teoreticky neomezeného počtu přednášecích sálů, které se budou podle počtu diváků klonovat.

„HTC uspořádá konferenci za přispění vzdělávací VR platformy ENGAGE, čímž se stane organizátorem první akce v tomto odvětví, která nabídne plnohodnotný VR formát. Přednášející se budou moci připojit odkudkoliv na světě a uspořádat své prezentace v zastoupení svých VR avatarů,“ vysvětlují redaktoři magazínu VR Focus. Uvádí také, že zájmem HTC je pozvat další organizační týmy akcí jako GDC, Global System for Mobile Communications nebo GPU Technology Conference a nabídnout jim know-how pro uspořádání zrušených eventů v podobné režii.

„S HTC spolupracujeme už dlouho, takže když nás požádali, abychom jim asistovali u pořádání Vive Ecosystem prostřednictvím platformy ENGAGE, neváhali jsme,“ pochvaluje si šéf VR Education David Whelan. Jeho protějšek – prezident HTC Alvin Wang Graylin – chválou rovněž nešetří a vyzdvihuje výhody, které pořádání konference ve VR přináší: „Nulová uhlíková stopa, žádné cestování a žádné roušky.“ Graylin také později dodal, že virtuální konference řeší samozřejmě i nedostatek místa pro návštěvníky, kteří se budou moci díky platformě ENGAGE přihlašovat do teoreticky neomezeného počtu přednášecích sálů, které se budou podle počtu diváků klonovat, aby měl každý dostatečný výhled a měl stále pocit, že sedí v sále plném dalších lidí. Přednášky navíc budou ve VR i zaznamenávány, takže kdokoliv bude moci naskočit ke sledování i zpětně či opakovaně a nepřipravit se tak o atmosféru, která může poměrně věrně připomínat skutečné konference.

Pokud byste o sledování konference HTC 2020 Vive Ecosystem projevili zájem, můžeme vás odkázat na oficiální stránky několikrát zmiňované platformy Engage. Stačí se zaregistrovat, stáhnout si dle návodu klienta či aplikaci a pouze čekat do našich brzkých ranních hodin 19. března, kdy celá akce začne. Nutností je pak samozřejmě vlastnit některý z VR headsetů, mezi nimiž bohužel není zastoupen PlayStation VR. Přesto je výčet poměrně široký a vedle obvyklých zařízení od HTC, Oculus nebo Valve zahrnuje i kousky od společností ASUS, Acer čiDell pro Windows Mixed Reality. Jak už bylo uvedeno výše, vše by mělo proběhnout zdarma, prostor pro monetizaci tu ale rozhodně zůstává a kdo ví, jestli za pár let nebudeme platit virtuální vstupenku zcela běžně.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru