Hry z Game Boye si díky malé kostce zahrajete na televizi

Hry z Game Boye si díky malé kostce zahrajete na televizi

RetroN Jr. od společnosti Hyperkin podporuje tituly pro původní handheld, Color i Advance

9. 1. 2020

Vypadá sice s přimhouřením oka jako malý GameCube, ale podporuje jiný systém od Nintenda. Společnost Hyperkin představila novou retro konzoli v rámci své rozvětvené řady RetroN. Novinka nazvaná RetroN Jr. je drobná kostka, která vám umožní hrát staré hry z Game Boye na televizi.

Kromě původního Game Boye přitom podporuje i verze Color a Advance. Zařízení se pyšní výstupem v rozlišení 720p a kromě HDMI ji lze připojit i ke starším obrazovkám s pomocí kompozitního videa. I když konzole neobsahuje vlastní baterii a neobejde se bez napájení, vystačí si prostřednictvím USB-C konektoru i s powerbankou.

Ve hře je i možnost, že by RetroN Jr. nabídl propojení s dalším zařízením, aby šlo hrát podporované tituly v multiplayeru jako na originálním Game Boyi prostřednictvím Game Linku.

Jelikož se nejedná o retro handheld, nedílnou součástí zařízení je samozřejmě také gamepad, který nejvíc připomíná ovladač SNESu. Zatím ale výrobce zvažuje, zda půjde o drátovou, nebo bezdrátovou variantu. Ve hře je i možnost, že by RetroN Jr. nabídl propojení s dalším zařízením, aby šlo hrát podporované tituly v multiplayeru jako na originálním Game Boyi prostřednictvím takzvaného Game Linku.

Ke konzoli RetroN Jr. můžete dokonce připojit klasická sluchátka. Bez zajímavosti není ani skutečnost, že nápad na tohle zařízení se původně objevil už v roce 2017. Tehdy ale ještě šlo jen o aprílový vtípek. Zatím bohužel neznáme cenu retro konzole ani nevíme, kdy přesně dorazí na trh. Stát by se tak ale mělo ještě letos.

Hyperkin už v řadě RetroN uvedl celou řadu konzolí schopných spouštět staré hry od nejrůznějších výrobců. A není samozřejmě jediným výrobcem, který se specializuje na retro konzole využívající původní média. Za pozornost stojí i konkurenční Analogue Pocket, což je luxusní handheld, který chce nabídnout ty nejlepší nové technologie pro staré hry. S podporou Game Boye by mohla přijít i multifunkční retro konzole Polymega.

Pokud chcete na Game Boy, který loni oslavil 30. narozeniny, zavzpomínat, začtěte se do našich starších článků. Na první handheld od Nintenda jsme vzpomínali ve videu, připomínali si české manuály ke hrám, doporučili vám jednoduchý editor her a Alexej Pažitnov vyprávěl, proč Game Boy a Tetris vytvořil svého času dokonalý pár.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru