Hry podle DC Comics budou spojené jedním vesmírem

Hry podle DC Comics budou spojené jedním vesmírem

Potvrdil to režisér James Gunn. Vznikne společná bible zahrnující filmy, seriály i videohry

Zdroj: DC Comics
28. 11. 2022

Budoucí hry podle DC Comics od společnost WB Games už by nemusely stát každá sama o sobě, ale sdílet jeden propojený vesmír. Naznačuje to alespoň vývoj ve společnosti Warner Bros. Discovery. Režisér James Gunn a producent Peter Safran nově začátkem listopadu převzali vedení filmové a televizní divize DC Studios. Mají přitom společně dohlížet na vše, co se bude pod hlavičkou DC na tomto poli dít.

Update: Režisér James Gunn na svém osobním Twitteru potvrdil to, o čem se dosud spekulovalo. Budoucí hry pode nakladatelství DC Comics budou propojené navzájem a také s filmovými a televizními projekty, jak média dovodila začátkem listopadu z projevu prezidenta Warner Bros. Discovery Davida Zaslava.

Pokračuje původní zpráva z 11. listopadu: Ale jak to vypadá, nepůjde jen o filmy a seriály, ale také budoucí hry. Prezident Warner Bros. Discovery David Zaslav totiž podle informací magazínu Deadline při aktuálním setkání zaměstnancům řekl, že chtějí vytvořit bibli pro jeden soudržný vesmír DC, který bude zahrnovat hrané filmy, animované projekty i videohry.

Marvel v tomhle snažení zašel mnohem dál, ale ani jeho licencované hry nejsou zasazené do jednoho stejného vesmíru.

Není samozřejmě jisté, zda by se to týkalo úplně všech her, anebo jen některých vybraných titulů. Zda by se to vztahovalo třeba jen na ty největší tituly, které vznikají přímo ve first party studiích WB Games, anebo by ambicí bylo udělat kánon z každé nové hry. Konkrétně se o žádném titulu nemluví a jen nutné vzít také v úvahu, že ani filmy od DC to se vzájemným propojováním neměly vždy snadné. Marvel v tomhle snažení zašel mnohem dál, ale ani jeho licencované hry nejsou zasazené do jednoho stejného vesmíru. Třeba i proto, že na nich pracují různá studia a vydávají je různé firmy.

Na cestě jsou pak třeba tituly Suicide Squad: Kill the Justice League od Rocksteady Studios nebo Wonder Woman od Monolith Productions.

Společnost Warner Bros. Interactive Entertainment často zkracovaná jako WB Games dnes vlastní studia jako Avalanche Software, Monolith Productions, NetherRealm Studios, Rocksteady Studios nebo TT Games a další first party týmy. Většina z nich přitom obvykle pracuje s nějakými vlastními značkami, které spadají pod gigant Warner Bros. Discovery. Pokud jde o tituly podle DC Comics, naposledy jsme se dočkali Gotham Knights. Letos ale vyšla i hra pro děti DC League of Super-Pets: The Adventures of Krypto and Ace.

Na cestě jsou pak třeba tituly Suicide Squad: Kill the Justice League od Rocksteady Studios nebo Wonder Woman od Monolith Productions. A co by byste řekli na jejich vzájemné propojení vy? Bylo by to pro vás zajímavé, nebo vás to neláká a bojíte se, že by to vývojáře omezovalo? Koneckonců zmatek teď u svátečních hráčů vyvolala i situace okolo Gotham Knights, kteří nenavazují na arkhamskou sérii, i když by se to nabízelo, zatímco skutečným příběhovým nástupcem Akrhamu má být Suicide Squad: Kill the Justice League.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru