Hry na PlayStation se mohou zpozdit, varuje Sony

Hry na PlayStation se mohou zpozdit, varuje Sony

Fanoušci se bojí, zda aktuální situace nezdrží vydání The Last of Us 2 a Ghost of Tsushima

Zdroj: Sony/Vortex
27. 3. 2020

Společnost Sony upozornila, že hry pro PlayStation 4 se mohou zpozdit kvůli koronaviru. Dosud sice japonský gigant nezaznamenal žádný takový případ, ale podle oficiálního vyjádření bedlivě sleduje situaci a nevylučuje, že se produkce nějakých titulů může zpomalit. Týká se to first party studií i externích týmů.

Hru nestačí jen dokončit

Pokud jde o exkluzivity, můžeme jmenovat hned dva netrpělivě očekávané počiny, jejichž odklad by hráče nepochybně mrzel. Jedná se o The Last of Us Part II od studia Naughty Dog a Ghost of Tsushima od týmu Sucker Punch Productions. Pokračování thrilleru The Last of Us už přitom jednou odloženo bylo a navíc se opakovaně spekulovalo o náročném tempu vývoje. Pokud skutečně dosud vývojáři crunchovali, opatření v boji proti nemoci COVID-19 jim mohla přidělat další starosti. The Last of Us Part II má vyjít 29. května a Ghost of Tsushima 26. června.

Čtyři výrobní linky Sony v Číně se zastavily na 16 dní. Od 10. února už ale zase pracují. Nicméně nabourat celý řetězec mohou i další výpadky. V případě her je třeba, aby vývojáři stačili titul dokončit, je nutné zajistit pro něj rating ve všech teritoriích, musí projít certifikací, výrobou a nakonec samozřejmě také distribucí a prodejnami. Jednotlivé části tohoto procesu jsou přitom v posledních měsících ohroženy v závislosti na tom, jak koronavirus postupuje světem a omezuje fungování jednotlivých společností a zařízení.

Stejně jako v případě konkurenčního Microsoftu a jeho Xboxu se i u PlayStationu 5 spekuluje, zda se nástup nové generace konzole kvůli koronaviru nezpozdí. S tímto odhadem přišlo několik analytiků, ale samotná Sony jej zatím odmítá.

Mnozí zaměstnanci samotné Sony nyní pracují z domova. Firma uzavřela kanceláře především v Evropě a ve Spojených státech. Týká se to ale také Japonska a dalších teritorií. Herní gigant přesto neočekává, že by aktuální situace měla zásadně nabourat jeho obchodní plány a finanční výsledky pro nejbližší období končící 31. březnem. V dlouhodobém horizontu se ale samozřejmě mohou všechna omezení, opatření a případné ztráty projevit. Záleží na tom, jak se bude celá situace vyvíjet.

Už v uplynulých dnech jsme psali, že stejně jako v případě konkurenčního Microsoftu a jeho Xboxu se i u PlayStationu 5 spekuluje, zda se nástup nové generace konzole kvůli koronaviru nezpozdí. S tímto odhadem přišlo několik analytiků, ale samotná Sony jej zatím odmítá.

Několik titulů už bylo odloženo

Pokud jde o hry, tam je situace odlišná. Jmenovali jsme už několik studií a vývojářů, jejichž projekty se mohou zpozdit, nebo už dokonce s jistotou vyjdou později. Odložen byl slovenský dungeon crawler Vaporum: Lockdown od studia Fatbot Games, thriller Those Who Remain i konzolový port sci-fi Deliver Us The Moon. Zpoždění hrozí hrám Minecraft Dungeons od Mojangu a Fast & Furious: Crossroads. Později na trh dorazí i retro konzole TurboGrafx-16 Mini a nejspíš i Atari VCS.

Závěrem je nutné ještě jednou zdůraznit, že oficiální termíny vydání The Last of Us Part II a Ghost of Tsushima nadále platí a my si samozřejmě přejeme, aby se na nich nic neměnilo. Držme proto vývojářům palce.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru