Hry na PlayStation 5 od Sony budou stát až 80 eur

Hry na PlayStation 5 od Sony budou stát až 80 eur

First party tituly mají stát až 70 dolarů a 80 eur. Menší a rodinné hry mohou být levnější

Zdroj: Sony
16. 9. 2020

Společnost Sony oznámila, že first party hry pro PlayStation 5 budou oproti stávajícímu standardu zdražovat. Launchové tituly jako Demon’s Souls, Destruction All Stars a Marvel’s Spider-Man: Mile Morales Ultimate Edition přijdou na 70 dolarů a 80 eur.

Standardní edice nového Spider-Mana, která neobsahuje vylepšenou předchozí hru, bude stát 50 dolarů a 60 eur. Sackboy A Big Adventure má cenovku 60 dolarů a 70 eur. Na vyjádření české pobočky Sony stran oficiální ceny v korunách čekáme. O informaci už jsme požádali jejího zástupce. Update: Už známe oficiální české ceny PS5 her od Sony.

Nový standard?

Sony tímto krokem navázala na výbušnou debatu posledních měsíců o možném plošném zdražování AAA next-gen her. V uplynulých týdnech se opakovaně spekulovalo na základě nejrůznějších indicií, že jednotliví vydavatelé vážně zvažují, že se ze standardní ceny 60 dolarů přejde na 70 dolarů. Firmy 2K a Activison už v tomto směru podnikly první kroky, i když to nevypadalo na plošný skok.

Společnosti jako Ubisoft, Capcom nebo EA uvedly, že zatím budou sledovat situaci, vyhodnotí ji a zdražení u nich nehrozí bezprostředně do konce roku. Ani jedna z nich ale nevyloučila, že se cena nových titulů nezvedne později. To naznačila i analytická společnost IDG Consulting na základě informací od svých partnerů.

Nahlásit chybu v článku

13

Napsat komentář

Další články
Nahoru