Hru s Vetřelci chystali kromě Cliffyho i 3D Realms

Hru s Vetřelci chystali kromě Cliffyho i 3D Realms

Aliens: Hadley’s Hope měla být taktická kooperativní PvE akce. Bylo by v ní několik královen

12. 2. 2020

Včera jsme vás informovali, že autor Gears of War Cliff Bleszinski plánoval akční hru s Vetřelci na Zemi, v níž by se objevila i Ellen Ripleyová, ale hlavní hrdinkou měla být dospělá Newt. Tým Boss Key Productions ale zjevně nebyl jediný, jenž vyjednával se studiem 20th Century Fox, které značku Alien vlastní. Viceprezident slavných 3D Realms Frederik Schreiber na Twitteru prozradil, že i oni plánovali něco podobného.

V odpovědi Bleszinskému napsal, že chystali novou first person akci s Vetřelci, která by byla situovaná do kolonie Hadley’s Hope z druhého filmu. Jednalo by se o kooperaci až pro čtyři hráče. Podobně jako v případě projektu od Boss Key Productions i z těchto plánů sešlo poté, co společnost 20th Century Fox pohltil gigant The Walt Disney Company.

Skupina kolonistů a mariňáků by bojovala proti vetřelcům a královně, která ochraňuje svá vejce. PvE akce měla nabídnout svět s příběhem a rozvíjet se měla s pomocí nového obsahu několik let.

Hra se měla jmenovat Aliens: Hadley’s Hope a autoři se prý dostali v předprodukci docela daleko. Nakonec ale museli projekt zrušit a pustit se do něčeho jiného. Frederik Schreiber také poznamenal, že spousta studií zkouší mnoho podobných pokusů a prototypů, které se z různých důvodů neujmou. Schreiber se ale navíc podělil o dva obrázky z prezentace, která nám dává možnost udělat si o titulu lepší obrázek.

Skupina kolonistů a mariňáků by bojovala proti vetřelcům a královně, která ochraňuje svá vejce. PvE akce měla nabídnout svět s příběhem a rozvíjet se měla s pomocí nového obsahu několik let. Hra měla vzniknout ve spolupráci 3D Realms a dánského studia Slipgate Ironworks, které založil právě Frederik Schreiber. Slipgate Ironworks mají na kontě Bombshell (ještě jako Interceptor Entertainment) a aktuálně pracují na remasteru Kingpin: Reloaded.

Skupina hráčů by se utkala “obyčejnými” vetřelci i samotnou královnou. Důležitá by byla spolupráce a taktika. Hra by byla rozdělená na jednotlivé úrovně a po jejich zdoláni by se postavili hráči postavili obávané “matince”. Jenže královna neměla být jen jedna, jak by odvážlivci zjistili. Už na začátku by titul nabídl několik různých prostředí s unikátním stylem a výzvou. Každá mise by přitom obsahovala nějaké hlavní cíle i vedlejší úkoly. Odměnou za ně by bylo například další vybavení nebo nějaké easter eggy.

Každé potenciálně kvalitní zrušené hry ze světa Vetřelce je škoda, ale osobně bych se právě o kvalitu v tomto případě docela obával. Nechci, aby to znělo jako předsudek, ale mám pocit, že ta nejlepší léta už mají 3D Realms dávnou za sebou, jakkoli kooperativní týmová akce Alien zní jako super nápad. Říkal tu někdo Natural Selection?

Dospělá Newt by se vrátila na Zem, kde by nechvalně proslulá korporace Weyland-Yutani experimentovala s vetřelci v zařízení podobném Black Mesa z akce Half-Life.

Aliens: Hadley’s Hope si tak můžeme připočítat ke zrušené vetřelčí hře od Boss Key Productions, ale i RPG Aliens: Crucible od Obsidianu nebo akci Aliens: Colonial Marines z roku 2002. Pokud jde o Bleszinského projekt, ve hře se měla objevit Ellen Ripleyová, ale fungovala by podobně jako Cortana ze ságy Halo nebo Anya ze série Gears of War. Jinými slovy, šlo by o podpůrnou postavu. Hlavní hrdinkou by totiž podle Cliffyho byla dospělá Newt neboli Rebecca Jordenová. To je ta statečná malá holčička, která jako jediná přežije řádění vetřelců v kolonii Hadley’s Hope předtím, než na místo dorazí po zuby ozbrojení mariňáci.

Dospělá Newt by se vrátila na Zem, kde by nechvalně proslulá korporace Weyland-Yutani experimentovala s vetřelci v zařízení podobném Black Mesa z akce Half-Life. A jako obvykle by se něco “pokazilo”. Po jejím boku by se mohl objevit i android podobný Bishopovi. Jmenoval by se Casey podle panenky, kterou měla Newt ve filmu Vetřelci. Pokud jde o žánr, šlo by samozřejmě o first person akci, dodal Bleszinski. Hra by nebrala ohled na události ve všech filmech následujících po dvojce, tedy Vetřelcích.

Hru s Vetřelci chystali kromě Cliffyho i 3D Realms

Nové hry s Vetřelci

Na nové a dosud nepojmenované persistentní on-line akci z tohoto světa stále pracuje tým Cold Iron Studios. V důsledku opakované změny majitele se ale spekuluje, že projekt může být v ohrožení. Nadšenec Alexej Melentěv pro změnu pracuje na Alien: Hope for the Future, mixu taktické akce a survival hororu, který nás zavede do kolonie Hadley’s Hope patřící korporaci Weyland-Yutani na planetoidu LV-426 a seznámí nás s událostmi, které vedly k příběhu filmu Vetřelci režiséra Jamese Camerona z roku 1986.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru