The Last of Us (seriál), Hrdinové The Last of Us obdrželi tváře seriálových herců

Hrdinové The Last of Us obdrželi tváře seriálových herců

Bella Ramsey a Pedro Pascal se „ukázali“ ve svých rolích. Do hry je dosazuje nové video

Zdroj: Stryder HD
9. 3. 2021
Název: The Last of Us (seriál) Datum vydání: 16. 1. 2023

V polovině února se autoři chystané seriálové adaptace hry The Last of Us pochlubili s herci, kteří ztvární hlavní role – Ellie a Joela. Nutno ovšem přiznat, že reakce fanoušků na obsazení Belly Ramsey a Pedra Pascala nebyly jednotné, natož jednotně pozitivní. Jak už to v obvyklých případech bývá, očekávání je velké, vždy existuje „ještě jeden lepší herec“, který by se na roli zaručeně hodil lépe a většinou až do uvedení samotného díla zůstává mnoho fanoušků na pochybách. Jak by to mohlo dopadnout v tomto případě ale už v předstihu naznačuje youtuber s přezdívkou Stryder HD, který připravil deepfake video s cutscénami prvního dílu herní série, do kterých namísto digitálních Ellie a Joela dosadil obličeje obou zmíněných herců.

V první řadě vás musíme upozornit, že video obsahují zásadní spoilery k příběhu prvního dílu hry, proto byste jeho zhlédnutí měli zvážit, budete-li se teprve pouštět do hraní. Všichni ostatní pak mohou bez obav sledovat, kterak by herci mohli vypadat, byť dílo zmiňovaného nadšence má své rezervy. Předně jde o morfologii celého obličeje, která nebyla příliš pozměněna a i když oceňujeme pečlivou práci a soudobé (strašidelné) možnosti, nejde o stoprocentně věrnou předělávku. Patrné je to převážně na obličeji Ellie alias Belly, a to zejména při záběrech z profilu, kdy deepfake mechanismus selhává. Naproti tomu detaily obličejů obou postav vypadají s ohledem na podobu herců poměrně přesvědčivě, včetně obvyklých grimas viděných při jiných příležitostech a jiných filmech či seriálech.

Co se týče reakce fanoušků, je směrem ke zmiňovaným hercům rázem mnohem pozitivnější, než tomu bylo v polovině února. „Myslel jsem si, že [Bella Ramsey] bude coby Ellie vypadat divně, dokud jsem tohle neviděl,“ napsal například jeden z diskutujících pod videem. A další komentáře chválí nejen Pedra Pascala, ale také práci Strydera HD, díky které mohli konečně prozřít a pochopit, že make-up a kostým může mnohé z civilní podoby jakéhokoliv herce změnit. K seriálu jako takovému pak už zřejmě nemá smysl příliš se vracet – vše jsme podrobně rozebrali v předchozích článcích, z nichž jste mohli načerpat nejen informaci, kdo natočí první díl, ale také zjistit, že se seriál sice bude odehrávat v době prvního herního dílu, ale nebude přímo kopírovat jeho děj.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru