Warframe, Digital Extremes, Hraní Warframe vás může vynést až do vesmíru

Hraní Warframe vás může vzít až do vesmíru

Digital Extremes představují unikátní soutěž, ta se ale opět netýká střední Evropy

8. 7. 2019
Název: Warframe Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: ,
Datum vydání:
25. 3. 2013
20. 2. 2024 (iOS)

Díky hraní jsme do vesmíru zamířili již mnohokrát, fanoušci sci-fi akce Warframe však nyní dostávají zcela unikátní příležitost zavítat za pomocí svého koníčka do vesmíru i v reálu, pozoruhodná soutěž má ale hned několik háčků. Její oznámení přišlo na akci Tennocon 2019 a ve finále bylo jen pomyslnou špičkou ledovce. Vyvrcholení soutěže se totiž týká pouze vybraného jedince, řada oznámených novinek ale má potenciál zaujmout údajně až desítky milionů hráčů po celém světě.

Ale nejprve zpět k soutěži. Té se mohou zúčastnit hráči již jen tím, že do konce letošního roku budou ve Warframe aktivní. Stačí přitom skutečně jen hrát a není nutné jakkoli do hry investovat kromě času i vlastní finance. Registrace do soutěž probíhá skrze web hry, kde lze nalézt i kompletní pravidla. Problém tkví v tom, že tato nabídka se kromě severní Ameriky týká starého kontinentu jen v případě Velké Británie a Německa. A i tehdy, kdy se na zeměpisně dobře umístěného fanouška usměje štěstí, tak stále ještě nemá vyhráno.

Pravidla soutěže totiž říkají, že “sponzor” (tedy Digital Extremes) v době vyhlášení soutěže oceňuje výlet do vesmíru na 250 tisíc dolarů a na tuto úroveň stanovil výhru ve své soutěži. Pro zajímavost mohu dodat, že identickou cenovku vám zobrazí i vyhledávač Google. Soutěž potrvá až do konce letošního prosince, výše odměny se ale přitom nezmění ani v případě, že se například do konce roku naplno rozjedou objednávky společností typu SpaceX, Blue Origin či Virgin Galactic a dojde k raketovému růstu cen. Pravidla zároveň jasně nestanovují, co bude následovat po vyplacení ceny a co pro výlet do kosmu musí udělat sám hráč.

Vesmírný turista z řad vývojářů

Zajímavým úkazem propojení vesmírné turistiky a herního průmyslu je osoba Richarda Garriotta alias Lorda Britishe. Ten se díky příjmům z videoher dokázal v roli vesmírného turisty podívat na Mezinárodní vesmírnou stanici v říjnu 2008. Stát to dle tehdejších odhadů mělo až 30 milionů dolarů, současná a týmem Digital Extremes navrhovaná částka 250 tisíc dolarů se proto některým jeví jako úsměvná, nicméně doba přeci jen pokročila a náklady na vynesení tělesa na oběžnou dráhu se díky SpaceX a dalším přeci jen razantně snižují.

Možnost výletu do vesmíru ale není vše a vedle této soutěže Digital Extremes odhalili rovněž také podobu dalšího obsahu, který do hry zamíří. Vývojáři pokračují v postupné proměně podoby hry, která začínala jako jednoduchá střílečka už v roce 2013 a která postupně mutuje ve velice ambiciózní projekt, jehož komunita dle slov autorů již narostla na neuvěřitelných 50 milionů hráčů.

Tím nejvýznamnějším lákadlem je rozšíření jménem Empyrean, které do hry buďto koncem tohoto roku, nebo počátkem příštího, přenese boje vedené za pomocí vlastních vesmírných korábů jménem Railjack. Do těch budou moci hráči vstupovat v kooperaci až se třemi dalšími spoluhráči. Lodě bude možné vylepšovat a jejich správa umí být komplexní záležitostí (připomínat může například lodě z FTL s řadou subsystémů) a týmy hráčů mohou s jejich pomocí infiltrovat nepřátelské koráby, útočit na ostatní posádky a plnit různorodé mise. Zároveň bude možné si objednat pomoc ze spřátelené frakce – mise s více dílčími úkoly se rázem rozdělí na menší části, v nichž každý hráč dostane jiný úkol. Tvůrci například odhalili ukázky mise, ve které se hráči rozdělili a část z nich zůstala na lodi a fungovala v roli dělostřelectva a ti druzí se nalodili na cizí koráb a plnili klasickou infiltrační misi. Ukázku můžete zhlédnout zde.

K tomu Digital Extremes představili nového nepřítele jménem Kuva Lich, kterého sice lze jednoduše porazit, pravidelně se ale navrací do boje a vždy se o něco lépe adaptuje. Představit si údajně můžeme něco jako systém Nemesis viděný v RPG Shadow of Mordor. Telegraficky ještě můžeme zmínit nově oznámené rozšíření Duviri Paradox, které přinese novou frakci nepřátel i neokoukané prostředí, okamžitě dostupný oblek Wukong a do budoucna dorazí i předělané intro. To má na starosti režisér Dan Trachtenberg, který má se hrou své osobní zkušenosti a který mimo jiné pracuje i na filmu na motivy dobrodružné série Uncharted.

S příslibem dalšího velkého příběhového questu The New War a s postupným vylepšováním grafické stránky hry lze jen podotknout, že opětovná návštěva Warframe se může v následujících měsících skutečně vyplatit, ať už to může znamenat výlet do vesmíru či nikoli.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru