Star Trek: Borg, Simon & Schuster, Hrajeme živě Star Trek: Borg (1996)

Hrajeme živě Star Trek: Borg (1996)

Podívejte se s námi na interaktivní film, který vypadá jako ztracená epizoda Nové generace

Zdroj: Simon & Schuster
Název: Star Trek: Borg Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 31. 10. 1996

V polovině devadesátých let bylo krátké poblouznění fenoménem interaktivních hraných filmů na CD-ROM na vrcholu. V říjnu 1996 vstoupil na trh Star Trek: Borg od společnosti Simon & Schuster. Za projektem stál zkušený tým filmařů a tvůrců televizních Star Treků a hlavní role se ujal John de Lancie coby všemocná bytost Q. Ta hlavního hrdinu hry přenese o 10 let nazpět, aby se během slavné bitvy s borgy u Wolf 359 pokusil zachránit svého otce, který tu zahynul na palubě lodi USS Righteous.

Úkolem hráče je uspět v sérii zkoušek, často metodou pokus-omyl. Kdykoli se ale něco nepovede, Q luskne prsty a nechá klíčový okamžik zopakovat. Obvykle s nějakou vtipnou průpovídkou. I když celá hra vznikla přímo ve studiích, kde se natáčel slavný seriál, a pod dohledem zkušených filmařů, “ztracená” epizoda ani zdaleka nedosahovala kvalit předlohy. Na druhé straně má však své světlé chvilky. Díky skvělému výkonu, který už tradičně předvedl John de Lancie, je Borg minimálně vtipný. I když místy možná trochu nechtěně.

Z dnešního pohledu se i díky licenci jedná o jednu z lepších “her”, kterou v tomto žánru vývojáři před čtvrtstoletím vyprodukovali. Později z titulu vznikla také audiokniha. Součástí Star Trek: Borg byla rovněž digitální encyklopedie nazvaná The Picard Dossier.

Nahlásit chybu v článku

6

Napsat komentář

Další články
Nahoru