Hráči začínají doufat v návrat Maniac Mansion

Producenta Lucasfilmu těší přijetí nového Monkey Islandu a naznačuje oživení další série

Zdroj: Lucasfilm Games
23. 9. 2022

Po návratu na Opičí ostrov, tedy vydání hry Return to Monkey Island před několika dny, začínají fanoušci doufat a tak trochu věřit v možný návrat další hry – Maniac Mansion. Titulu od Lucasfilm Games z roku 1987, kterou kromě Garyho Winnicka navrhl právě i Ron Gilbert, strůjce návratu na Opičí ostrov.

Naději dal fanouškům výkonný producent Lucasfilm Games Craig Derrick, který poblahopřál Ronu Gilbertovi, Davu Grossmanovi, studiu Terrible Toybox a vydavateli Devolver Digital k vydání hry. Potěšily ho reakce a Return to Monkey Island označil za mistrovské dílo, které se nejenže bude hrát, ale rovněž i roky studovat a hráči o něm budou diskutovat. Vzpomněl na to, jak měl před 14 lety v plánu Monkey Island oživit za pomocí remasteru a speciálních edic, takže je rád, že je nakonec přece jen Monkey Island znovu při životě a těší se velké odezvě.

Nad rámec chvály na Twitteru ovšem Derrick poznamenal, že bude připraven, až přijde správný čas se vrátit „zpět do sídla“, což zřejmě odkazuje právě na Maniac Mansion. I sám Gilbert už dříve o možném návratu hry, minimálně v podobě remasteru hovořil, proto není divu, že řada hráčů začala doufat v něco skutečně nového. Nyní se však zdá, že budeme muset na ten správný čas čekat společně s Derrickem. Jak vidno dle reakcí na uvedený tweet, hra je oblíbená dodnes, a tak by její návrat nemusel být krokem vedle.

Maniac Mansion je point’n’click adventura, jejíž příběh zavedl hráče do sídla šíleného Dr. Freda, jehož mysl ovládá meteorit. Hlavním hrdinou je Dave Miller, jenž se snaží společně s přáteli sídlem proplést a zachránit svou přítelkyni Sandy. Gilbert a Winnick celou hru zamýšleli jako mix nejrůznějších hororových klišé v komickém duchu. A povedlo se jim to skvěle, o čemž svědčí nejen tehdejší recenze a ohlasy hráčů, ale i ty dnešní. Kromě příběhu byla chválena i samotná hratelnost, neboť ovládání myší ještě nebylo zažité a nahradilo textové příkazy. Hra se v roce 1993 dočkala pokračování s názvem Day of the Tentacle a mezi lety 1990 a 1993 byl natočen dokonce seriál.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru