Elden Ring, Bandai Namco Entertainment, Hráči si stěžují na obtížnost DLC pro Elden Ring

Hráči si stěžují na obtížnost DLC pro Elden Ring

Shadow of the Erdtree má na Steamu zatím smíšené hodnocení. Na vině je i technický stav

Zdroj: FromSoftware
23. 6. 2024
Název: Elden Ring Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 2. 2022

Po nadšených recenzích – včetně té naší – Shadow of the Erdtree, které z něj učinily nejlépe hodnocené rozšíření, čímž překonalo O víně a krvi pro Zaklínače 3, se do hraní DLC konečně pustili i sami hráči. K překonání maxima souběžně hrajících hráčů na Steamu samotného Elden Ringu (953 426 hráčů) sice nedošlo, přesto hned po vydání a v průběhu víkendu DLC dosahovalo vysokých čísel přes 766 tisíc hráčů. Zájem je i o základní hru, jelikož se někteří musí vypořádat s bossy, kteří musí pro spuštění DLC padnout, ovšem zůstaneme-li u Steamu, hodnocení od hráčů není tak vysoké, jak by se po recenzích dalo očekávat. Řada hráčů si stěžuje na přehnanou obtížnost, jiní narážejí na problémy s optimalizací.

Elden Ring je jakožto dílo vývojářů z FromSoftware dle očekávání obtížné, někteří se však shodují, že v Shadow of the Erdtree je to poněkud přehnané. Sám Hidetaka Mijazaki nedávno v rozhovoru pro The Guardian  obhajoval náročnost hry a vysvětloval, že by to byl špatný přístup a že kdyby se ji rozhodli udělat lehčí, rozbili by tak hru samotnou. To ovšem v tuto chvíli nemění nic na tom, že v negativních recenzích nyní často zaznívají stížnosti právě stran obtížnosti. Objevují se výtky, že některé pohyby bossů jsou příliš nečitelné, ba až nesmyslné, případně že by se rychlost soubojů hodila spíše do Bloodborne než do Dark Souls či právě Elden Ringu, též se objevují slova o zdlouhavosti a nudě. Jiní hráči však na tyto stížnosti reagují tím, že si někteří na bosse troufají příliš brzy, a pak se diví a stěžují si. Faktem však je, že pro spoustu hráčů je boj problémem kvůli slabšímu technickému stavu hry, který narušují propady snímků či trhání obrazu.

V současnosti má DLC Shadow of the Erdtree na Steamu hodnocení 61 % vypočítané z 22,3 tisíců pozitivních recenzí a 13,7 tisíc negativních recenzí, což rozhodně není zanedbatelné číslo. Snad tedy vývojáři minimálně zareagují opravou na technické nedokonalosti. Naši recenzi si každopádně můžete v textové podobě přečíst zde, případně zhlédnout níže.

Nahlásit chybu v článku

17

Napsat komentář

Další články
Nahoru