Hráči MMO Pán prstenů vzpomínají na Iana Holma

Hráči MMO Pán prstenů vzpomínají na Iana Holma

Fanoušci The Lord of the Rings Online si připomínají zesnulého představitele Bilba Pytlíka

Zdroj: New Line Cinema
21. 6. 2020

Tento týden ve věku 88 let zemřel britský herec Ian Holm, kterého můžete znát z filmů Pán prstenů, Vetřelec nebo třeba Pátý element. Na představitele androida Ashe a Bilba Pytlíka vzpomínají diváci a fanoušci po celém světě a jedinečným způsobem si jeho památku připomněli i hráči. Svou soustrast vyjadřují ve světě MMO The Lord of the Rings Online.

Hráči proudí do Roklinky i do Hobitína

Fanoušci Tolkienova světa se scházejí v Elrondově Roklince, kde se nachází herní Bilbo, ale míří i do Hobitína v Kraji. Dno pytle je k tomuto účelu rovněž velmi příhodné. Podobné připomínky se spontánně pořádají napříč různými servery. Současní autoři ze studia Standing Stone Games při této příležitosti zpřístupnili do 23. června event Baggins‘ Birthday.

Někomu to možná může připadat komické, nebo dokonce neuctivé či nedůstojné, ale pro hráče jde o přirozený způsob, jak vyjádřit zesnulému poctu. I když u truchlení nechybí hudba nebo ohňostroj. Nejde ostatně o první podobný případ.

Když v roce 2015 zemřel představitel pana Spocka Leonard Nimoy, hráči se spontánně scházeli ve hře Star Trek Online na jeho domovské planetě Vulkán, aby tu vyjádřili svůj zármutek. Nimoy se dokonce podílel na dabingu MMO. Vývojáři proto krátce po smrti Nimoye “vztyčili” ve hře dvojici soch na jeho památku. První se nachází na zmíněném Vulkánu a vyrostla na místě bývalé fontány, kde se předtím hráči scházeli, druhá stojí na Novém Romulu. Nejde přitom o jediného herce ze Star Treku, který je v MMO z tohoto vesmíru připomínán.

Pocta Leonardu Nimoyovi se navíc neobjevila jen ve hře Star Trek Online, ale třeba také ve vesmírném simulátoru Elite: Dangerous od britského studia Frontier. Na oběžné dráze planety Vulcan se tu vznáší základna Leonard Nimoy Station.

Hráči MMO Pán prstenů vzpomínají na Iana Holma

Ian Holm a videohry

Britský herec Ian Holm zanechal zajímavou stopu i ve světě videoher. I když svůj hlas nepropůjčil žádné původní postavě a hře, slyšet jsme ho mohli hned v několika adaptacích, respektive titulech inspirovaných filmovými předlohami. Jako otec Vito Cornelius se objevil nejprve v roce 1998 ve hře The Fifth Element. V titulu Ratatouille z roku 2007 nadaboval postavu Skinnera. A v survival hororu Alien: Isolation z roku 2014 si Holm mohl zopakovat slavnou roli androida Ashe z původního filmu. Ale nakonec mu jen propůjčil svoji podobu a postavu namluvil jiný herec, protože Ian Holm měl v té době jiné závazky.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru