Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Konami, Hráči MGS V na PS3 dosáhli jaderného odzbrojení

Hráči MGS nedosáhli jaderného odzbrojení. Byl to podvod

Fanoušci na PS3 se ve skutečnosti nezbavili všech svých jaderných zbraní, odhalilo Konami

Zdroj: Konami
15. 10. 2020
Název: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 9. 2015

Možná si ještě vzpomenete, jak jsme letos v červenci psali, že se hráčům Metal Gear Solid V: The Phantom Pain na PS3 povedlo po pěti letech dosáhnout takzvaného jaderného odzbrojení, a docílit tak speciálního tajného konce. Psali jsme, že se fanouškům mělo legitimním způsobem podařit něco, co bylo dlouho považováno za nereálné, tedy že se zbavili všech jaderných zbraní prostřednictvím on-line režimu. A současně připomněli, že tajná animace už dříve unikla vinou chyby, zatímco tentokrát se o nedopatření jednat nemělo. A také že nejednalo. Tentokrát šlo totiž rovnou o podvod.

Jaderné odzbrojení se nekonalo. Vyšetřování odhalilo, že zmíněnou animaci vyvolal nějaký nestandardní zásah jednoho z hráčů.

Až nyní po několika měsících se společnost Konami k události vyjádřila a vnesla do situace více světla. Z oslavovaného momentu však zbyla jen hořká pachuť v ústech. Hráči totiž ve skutečnosti nezničili dobrovolně všechny jaderné zbraně namísto toho, aby vyráběli nové, a nedosáhli konce legitimním způsobem, upozornil vydavatel. Jaderné odzbrojení se nekonalo. Vyšetřování odhalilo, že zmíněnou animaci vyvolal nějaký nestandardní zásah jednoho z hráčů. Ten si za to vysloužil ban a Konami mělo přijmout opatření, aby se situace neopakovala.

Ani po 5 letech od vydání hry se tak nepovedlo docílit této speciální události správnou cestou. Musím přiznat, že to není epilog, který jsem si přál slyšet, a původní zajímavý příběh o splnění “nesplnitelné” výzvy tím přišel o svůj lesk. Možná ale právě podvod přiměje zbývající hráče semknout síly. V době psaní tohoto článku totiž zbývá na PS3 zlikvidovat pouhých 85 jaderných zbraní, což je nesrovnatelně méně než na PC (1639) a PS4 (2494). Z ostatních verzí nemáme statistiky. Nedivil bych se, kdyby šlo o reakci komunity na zjištění, že tuto metu je stále možné regulérně pokořit.

Animace obsahuje citát z projevu amerického prezidenta Baracka Obamy, který pronesl v roce 2009 v Praze.

Menší počet aktivních hráčů má nepochybně na PS3 větší šanci dosáhnout společného cíle než na modernějších platformách. Jak už jsme psali dříve, naštěstí je možné sabotovat i úsilí těch, co zbraně vyrábí, jinak by stěží kdy došlo k tomu, že se na tomto cíli usnesou úplně všichni hráči. Na záznam ne až tak tajného konce se ale můžete podívat i bez jaderného odzbrojení. Animace obsahuje citát z projevu amerického prezidenta Baracka Obamy, který pronesl v roce 2009 v Praze.

Video samotné se omylem ukázalo hráčům na PC už v roce 2018, kdy se spustilo vinou chyby. Tehdy se aktivoval takzvaný Nuclear Disarmament Event, i když bylo tou dobou ve skutečnosti aktivních celých 9 tisíc jaderných zbraní. Společnost Konami pak vysvětlila, že důvodem byl technický problém, kvůli němuž hra pracovala s nesprávnou hodnotou. Samotnou animaci se povedlo hráčům vyštrachat v souborech hry dokonce ještě dřív.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru