Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Konami, Hráči MGS V na PS3 dosáhli jaderného odzbrojení

Hráči MGS V na PS3 dosáhli jaderného odzbrojení

Po pěti letech od vydání se jim povedlo docílit tajného konce. Obsahuje Obamův citát z Prahy

Zdroj: Konami
29. 7. 2020
Název: Metal Gear Solid V: The Phantom Pain Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 9. 2015

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain vyšel na PS3 a dalších platformách už před pěti lety. I přesto se stále najdou fanoušci, kteří jej hrají. A těm, kteří zůstali věrní verzi pro PlayStation 3, se zřejmě povedlo legitimním způsobem dosáhnout něčeho, co bylo dlouho považováno za nereálné. Zbavili se všech jaderných zbraní prostřednictvím on-line režimu a dostali se k tajné animaci, která už dříve unikla vinou chyby. Tentokrát se ale o žádné nedopatření jednat nemá.

Na PC 19 tisíc atomovek a na PS4 skoro dva a půl tisíce

Znamená to, že hráči dobrovolně zničili všechny jaderné zbraně namísto toho, aby vyráběli nové. Naštěstí je možné sabotovat i úsilí těch, co zbraně vyrábí, jinak by stěží kdy došlo k tomu, že se na tom usnesou úplně všichni hráči. V PC verzi na Steamu je stále aktivních přes 19 tisíc “atomovek” a na PS4 skoro dva a půl tisíce. Od dosažení cíle se jich ale pár znovu objevilo i na PS3. Záznam “tajného” videa z PS3 verze se samozřejmě objevil na internetu. Animace obsahuje citát z projevu amerického prezidenta Baracka Obamy, který pronesl v roce 2009 v Praze.

Jak už bylo řečeno, video samotné nevidíme poprvé. Omylem se ukázalo hráčům na PC už v roce 2018, kdy se spustilo vinou chyby. Tehdy v únoru se aktivoval takzvaný Nuclear Disarmament Event, i když bylo tou dobou ve skutečnosti aktivních celých 9 tisíc jaderných zbraní. Společnost Konami pak vysvětlila, že důvodem byl technický problém, kvůli němuž hra pracovala s nesprávnou hodnotou. Samotnou animaci se ale povedlo hráčům vyštrachat v souborech hry ještě dřív.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru