MediEvil (remake), Sony Interactive Entertainment, Hra MediEvil pro PS4 ukrývá oficiální emulátor PS1

Hra MediEvil pro PS4 ukrývá oficiální emulátor PS1

Objevili ho moddeři a spustili s ním třeba původní Silent Hill. Nefunguje ale moc dobře

Zdroj: Master Turkey
20. 7. 2020

Zpětná kompatibilita je na konzolích velké téma. V očekávání příchodu nové generace tento pojem zase získal na důležitosti a skloňují jej nejen hráči, ale i společnosti Microsoft a Sony. Zpětná kompatibilita na stávající generaci byla neméně zajímavá. Zatímco Xbox One se časem naučil přehrávat podporované i hry z předchozích generací, PS4 se spoléhá kromě aktuálních titulů jen na službu PlayStation Now a několik málo izolovaných výjimek z PlayStation Storu. Remastery a remaky samozřejmě teď počítat nemůžeme. Ale jak se ukazuje, rozjet hry z PS1 na PS4 prostřednictvím emulátoru by zase nemělo být tak těžké. Kdyby Sony chtěla.

Modderům a hackerům, mezi nimiž byl i známý průzkumník P.T. Lance McDonald, se podařilo ve vylepšené verzi MediEvil pro PS4 objevit emulátor PS1, který pohání původní hru. Celou PS1 verzi titul MediEvil lze totiž ve vylepšené verzi odemknout. Teoreticky je emulátor schopen na modifikované konzoli hry z prvního PlayStationu spustit až v rozlišení 4K. Digitální kutilové už takto zkusili rozjet všemožné tituly z PS1, ale narazili na mnohé chyby a zdaleka ne všechny se vůbec povedlo spustit. Některé se nedostaly ani do menu, jiné se zasekly v loadingu.

Zřejmě by bylo potřeba upravit jim emulátor na míru, ale klidně by mohl pohánět další klasiky. Nic to ale nemění na skutečnosti, že Sony má k dispozici nástroj, který by takový proces značně usnadnil, pokud by byla vůle kompatibilitu na PS4 nabídnout. Anebo alespoň více starších her v PlayStation Storu. Cloudová streamovací služba PlayStation Now nabízí “jen” hry z PS4, PS3 a PS2, a to i na PC.

V PlayStation Storu se pak objevilo v digitální podobě pár starších her z PS2 upravených pro PS4. Ve srovnání s nesmírně bohatou a kvalitní knihovnou PlayStationu 2 je ale nabídka pouhých 54 klasik žalostná. Mnoho z her ani nepatří mezi ty nejlepší. A ceny od 270 do 580 korun také nejsou příliš lákavé, navzdory tomu, že tituly přichází s vysokým rozlišením, trofejemi, funkcemi Share Play či Remote Play a dalšími drobnými vylepšeními.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru