Hra Magic: Legends končí dřív, než oficiálně vyšla

Hra Magic: Legends končí dřív, než oficiálně vyšla

Free-to-play variace na Diablo se nedočká plné verze ani dalších platforem. Vypne se v říjnu

30. 6. 2021

Vývojáři z Cryptic Studios oznámili, že jejich akční RPG Magic: Legends založené na karetní hře Magic: The Gathering skončí. A to navzdory tomu, že teprve v březnu titul vstoupil do otevřené bety na PC a plná verze měla teprve vyjít včetně dalších platforem. Servery se definitivně odmlčí 31. října.

Autoři tlumočili hráčům zprávu s velkou lítostí. Všichni hráči, kteří během otevřené bety do hry investovali peníze, budou odškodněni v plném rozsahu. I když do ukončení hry zůstávají servery v provozu, in-game obchod už se uzavřel. Všechny předměty pak půjde koupit za herní měnu.

Oživení hry autoři neplánují

Vývojáři připustili, že jejich vize se nesetkala s úspěchem, ale jsou podle svých slov pyšní na to, co dokázali. Díky Wizards of the Coast mohli předvést svět Magic: The Gathering novému publiku a prozkoumat ho z nového úhlu. Cryptic Studios říkají, že si z této cesty odnesli několik cenných lekcí, které využijí v budoucnu.

Autoři poděkovali všem fanouškům za jejich podporu a zpětnou vazbu během testovacích fází. Magic: Legends tak nikdy nevyjdou pro PlayStation, Xbox a Steam, jak bylo původně zamýšleno. Vývojáři také prohlásili, že v tuto chvíli nemají žádné plány na budoucí oživení Magic: Legends.

Hra podobná Diablu byla oznámena v červnu 2017. Formálně se titul Magic: Legends představil na akci The Game Awards 2019. Stáli za ní zkušení autoři z Cryptic Studios. Tento tým patří společnosti Perfect World, která figurovala u projektu jako vydavatel. Na kontě má Cryptic úspěšné hry jako Star Trek Online nebo Neverwinter.

Free-to-play titul si ale jednoduše nedokázal najít dostatečně velké publikum. Hráči si stěžovali na řadu problémů od výkonu, přes grind až po mikrotransakce. Přesto je zvláštní, že nad ním někdo zlomil hůl tak rychle. Koneckonců betaverze jsou tu právě od toho, aby pomohly vychytat podobné problémy. My sami jsme ještě nestačili hru ani zařadit do streamu a je otázkou, zda to teď vůbec bude mít ještě smysl.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru