Harry Potter: Wizards Unite, Hra Harry Potter: Wizards Unite od Nianticu končí

Hra Harry Potter: Wizards Unite od Nianticu končí

Autoři Pokémon Go po dvou letech opouští kouzelnický svět. Nedávno oznámili konec Catanu

Zdroj: Niantic
3. 11. 2021
Název: Harry Potter: Wizards Unite Vývojář: , Platformy: , Datum vydání: 21. 6. 2019

Vývojáři ze studia Niantic oznámili, že ukončí provoz hry Harry Potter: Wizards Unite. Autoři hitu Pokémon Go nebo aktuální novinky Pikmin Bloom poděkovali fanouškům za podporu. Wizards Unite vydali před víc než dvěma lety, ale nadcházející měsíce už se ponesou v duchu loučení. Uzavře se příběh a hra definitivně skončí 31. ledna 2022. Do té doby ale příznivce čeká další obsah a akce.

Autoři ve vzkazu komunitě napsali, že ne všechny hry mohou trvat věčně. Jejich cílem prý bylo přivést kouzelnický svět k životu pro miliony hráčů, kteří jej mohou zkoumat v reálném světě. Společně toho prý vývojáři s hráči docílili a tým si pochvaluje příběhový oblouk, který se nyní blíží do finále. Niantic zdůrazňuje, že díky technologii AR může na skutečný svět naroubovat spoustu různých světů. Rozšířená realita má podle něj obrovský potenciál, který chce tým ještě prozkoumat.

Celkem má studio ve vývoji poměrně neuvěřitelných 9 her a aplikací a některé z nich se mají dočkat soft launche už příští rok.

Odvolává se přitom právě na další aktuální projekty – nedávno vydaný Pikmin Bloom i připravovaný titul Transformers: Heavy Metal, kde se samozřejmě bude bojovat s obrovskými roboty. Celkem má studio ve vývoji poměrně neuvěřitelných 9 her a aplikací a některé z nich se mají dočkat soft launche už příští rok. Čekají nás údajně další úžasné světy, které autoři chtějí oživit novými a unikátními způsoby.

Jejich cílem je doručit hráčům ty nejlepší možné zážitky. Nadále přitom Niantic sází na interakci v reálném prostředí, což bylo něco, co během pandemie nebylo úplně dobře možné a doplatil na na to třeba Minecraft Earth. Niantic přitom říká, že to, co se naučil při práci na Harry Potter: Wizards Unite, zúročí u dalších her.

Titul sice skončí až 31. ledna, ale z nabídky obchodů App Store, Google Play a Galaxy Store zmizí už letos 6. prosince.

Tým poděkoval za komunitě a přidal v separátním příspěvku nějaké další podrobnosti o tom, co hráče do konce ledna čeká. Pokud si ji chcete vyzkoušet, pozor. Titul sice skončí až 31. ledna, ale z nabídky obchodů App Store, Google Play a Galaxy Store zmizí už letos 6. prosince. Pak už také hráči nebudou moci ve hře za nic utrácet.

V návaznosti se na to se rovněž od 2. listopadu mění částečně fungování hry. Důležité ale je, že fanoušky čekají další eventy a celý příběh dostane skutečné vyvrcholení. Pak už ale hru samozřejmě vzhledem k její povaze ani nespustíte.

Nedávno firma oznámila, že Catan v listopadu úplně skončí. Tady se vývojáři odvolávali na obtížnou transformaci původní hry do tohoto formátu.

Titul Harry Potter: Wizards Unite byl oznámen v listopadu 2017. Na Novém Zélandu hra vyšla v dubnu 2019, pak se postupně přidávaly další země a oficiálně hra globálně vyšla 21. června 2019. Pozoruhodné je, že Niantic nevysvětlil konec hry přímo, třeba malým zájmem nebo úbytkem hráčů. Shodou okolností jsme se informaci dozvěděli krátce poté, co se řešila jiná hra od tohoto týmu – Catan: World Explorers. Titul oznámený v roce 2019 se zatím od loňska teprve testoval ve vybraných zemích a v září firma oznámila, že Catan v listopadu úplně skončí. Tady se vývojáři odvolávali na obtížnou transformaci původní hry do tohoto formátu.

Vzhledem k popularitě značky Harry Potter je konec Wizards Unite po dvou letech překvapením, i když hra nebyla tak populární jako Pokémon Go. Podle analytické firmy Sensor Tower měl letos Harry Potter v AR utržit 40 milionů dolarů, zatímco Pokémon Go skoro 1,1 miliardy.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru