Fall Guys: Ultimate Knockout, Devolver Digital, Hra Fall Guys konečně podporuje cross-play

Hra Fall Guys konečně podporuje cross-play

Zatím spolu mohou hrát lidé na PC a PlayStationu. Verze pro Xbox a Switch se dokončují

Zdroj: Epic Games
23. 2. 2022
Název: Fall Guys: Ultimate Knockout Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 4. 8. 2020

Konec léta 2020 se ve světě her nesl ve znamení Fall Guys. Bláznivé zjevení od vývojářů ze studia Mediatonic – kteří se v mezičase stali součástí Epic Games – dokonale vysálo vzduch z místnosti a chvíli se zdálo, že všechny ostatní tituly dostaly před pestrobarevnými fazolemi přednost. Je to ale samozřejmě nadsázka, zejména proto, že hra původně vyšla jen na PC a PS4, takže o nějakém plošném spojování herních komunit nemohla být řeč. Po necelých dvou letech se ale situace začíná otáčet, když Fall Guys konečně dostávají podporu hraní napříč platformami, která se bude výhledově týkat i chystaných verzí pro Xbox a Switch.

Funkce cross-play přichází s nejnovějším updatem, o kterém promluvili vývojáři v novém blogu na oficiálních stránkách hry. Nejprve zmiňují, že v tom nejzákladnějším slova smyslu nejde o novinku – cross-play bylo možné využívat v tzv. Custom Shows – nyní ale jde o plnohodnotné zapojení a možnost hrát tímto způsobem veškerý obsah, který Fall Guys nabízí. Jediné, co pro aktivaci cross-play potřebujete, je vedle stažení aktuálního updatu mít také provázaný svůj účet na PlayStationu s účtem Epic Games, pak se vám budou správně zobrazovat přidaní přátelé z PC a společnému hraní nic nebrání.

V souvislosti s ostatními platformami – Xbox a Switch – připomínáme, že je vývojáři z Mediatonic oznámili už na začátku roku 2021 a jejich vydání slibovali přibližně v polovině roku. Pouhé dva měsíce po oznámení ale odložili vydání až na letošní rok s odvoláním na snahu skutečně vyladit vzájemné hraní a mít jej k dispozici ode dne vydání zmiňovaných verzí. Přichází proto slib, že se tak skutečně stane, ale stále nevíme přesný termín. Zástupci vývojářů pouze uvedli, že se vývoj dokončuje, ale protože to není téma vztahující se k aktuálnímu updatu, na novinky v tomto ohledu budeme muset ještě počkat.

Pokud ale Fall Guys stále hrajete, nemůže ještě chybět informace o novém módu Sweet Thieves. Jde o stylizovanou variantu hry na zloděje a policisty, kdy jeden tým krade cukrovinky, zatímco druhý se snaží výtečníky polapit a zavřít do vězení. V této herní variantě lze navíc úspěšně používat i pomalejší chůzi, při které vaše fazolka nevydává hluk a může snadněji uniknout pozornosti policistů, nepochybujeme ale, že vlastní taktiku si už určitě zvládnete najít sami.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru