Amnesia: The Bunker, Frictional Games, Hororová série Amnesia se vrátí příští rok

Hororová série Amnesia se vrátí příští rok

Nová hra nás vezme do bunkru první světové války. Má být neskriptovaná a pokaždé jiná

Zdroj: Frictional Games
2. 12. 2022
Název: Amnesia: The Bunker Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: , , Datum vydání: 6. 6. 2023

Série Amnesia se vrací. Studio Frictional Games, které vytvořilo také podmořský horor Soma, oznámilo novou hru Amnesia: The Bunker. Vůbec poprvé v rámci této značky mají mít hráči velkou svobodu ovlivnit hratelnost, vybrat si svůj styl hry a zkoumat částečně otevřený svět, tvrdí tým. Titul se nemá spoléhat na skriptované události a naopak slibuje neustálé napětí a všudypřítomnou hrozbu. Každý má přijít s vlastním receptem na přežití.

Na rozdíl od předchozích her Amnesia: The Bunker láká na nový druh hororové survival adventury, která teď spoléhá na sandboxové prvky. Hráči mají mít podle vývojářů absolutní kontrolu nad svými rozhodnutími. Vybaveni budeme revolverem s jediným nábojem a hlučnou baterkou na dynamo. Za každou cenu musíme zůstat na světle. V kůži francouzského vojáka, který trpí ztrátou paměti, se budeme pohybovat znepokojivým titulním bunkrem z první světové války. Dokáže odsud Henri Clément s naší pomocí uniknout?

Amnesia: The Bunker má být definována neskriptovaným prostředím, v němž se věci, hrozby i zdroje mění s každým průchodem.

Titul má otestovat náš důvtip, odvahu i schopnost zůstat v klidu pod tlakem a rozhodnout se správně. Každý úkol, překážka a hádanka má prý několik možných řešení. Podle studia je jen na nás, jak se zachováme. Dostat se z bunkru ven živý, bude zjevně pořádná výzva, naznačují autoři. Současně ale hráče povzbuzují, aby zkoumali zdejší částečně otevřený svět a experimentovali s věcmi, které najdeme či vyrobíme. Každá akce a každá volba mají údajně ovlivnit další vývoj a mají své následky. Má to podle Frictional Games dodat novou hloubku a napětí a nutit hráče, aby vymýšlel jiné strategické postupy s každou hrou.

Amnesia: The Bunker má být definována neskriptovaným prostředím, v němž se věci, hrozby i zdroje mění s každým průchodem. Adaptivní nebezpečí zase představuje nepřítel, který je nám neustále v patách a pronásleduje hrdinu. Hra má být náhodná a nepředvídatelná. Máme mít k dispozici víc možností interakce. Autoři lákají také na chytlavý příběh a samozřejmě rovněž technická stránka se měla od posledně zlepšit. Studio konkrétně láká na vylepšené světelné efekty.

Je nepochybně zajímavé, že Frictional Games přichází s oznámením nové Amnesie relativně rychle po vydání předchozího dílu Amnesia: Rebirth. Ten sice měl po Somě odstartovat novou éru rychlejšího vydávání, ale nakonec se na něj čekalo víc než pět let. Amnesia: Rebirth vyšla v roce 2020 a vydání Amnesie: The Bunker přitom už není daleko.

Hra vyjde na PC, PS4, Xboxu One i Xboxu Series v březnu 2023. Nativní verzi pro PS5 autoři nezmiňují. Spuštěna byla oficiální stránka, k dispozici jsou první screenshoty i trailer. Titul už má profil na Steamu i na Epic Games Storu. Brzy se máme dozvědět další podrobnosti.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru