In Nightmare, Maximum Games, Hororová adventura In Nightmare připomíná Gylt

Hororová adventura In Nightmare připomíná Gylt

Čínská exkluzivita pro PlayStation 4 nás chce postrašit dětskou noční můrou

Zdroj: Magic Fish Studios
7. 2. 2021
Název: In Nightmare Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: ,

Vzpomínáte si ještě na Stadia exkluzivitu Gylt z roku 2019 od studia Tequila Works? I přes počáteční náznaky se zatím poslední hra od autorů Deadlight nebo Rime na ostatní platformy nedostala. Teď se ale objevil na obzoru podobný projekt. In Nightmare je nová hra pro PlayStation 4 zasazená do nevyzpytatelného snového světa. Vývojáři ji popisují jako příběhovou hororovou adventuru kombinující plížení a řešení hádanek.

Hlavním hrdinou je mladý chlapec, který čelí vlastním strachům a obavám. Budeme se vyhýbat monstrům a pokusíme se uniknout z temného světa za pomoci vlastního důvtipu. Noční můry tu ožívají a pronásledují protagonistu na každém kroku, zatímco on je v podstatě bezbranný. Uzavřel se tu před vnějším světem a sen se mu stal vězením.

Trauma z minulosti týkající se jeho rodiny se odrazí ve snovém světe, ale s naší pomocí se vlastním démonům dokáže postavit a najít světlo i v temnotě noční můry. Zajímavě přitom zní, že strach a podvědomí hlavní hrdiny bude zhmotňovat jeho nepřátele.

Za titulem stojí čínský tým Magic Fish Studios a byl součástí iniciativy Sony nazvané China Hero Project. Jejím smyslem bylo rozšířit videohry z Číny i do světa. Když se hra poprvé převedla veřejnosti, někteří hráči ji přirovnávali k logické plošinovce Little Nightmares od studia Tarsier, který se shodou okolností už za pár dní dočká druhého dílu.

In Nightmare vyjde ještě letos a hru vydává společnost Maximum Games. Prodávat se bude za necelou pětistovku. V tuto chvíli jde o PS4 exkluzivitu. Není jisté, zda se v budoucnu hra dočká alespoň nějakého updatu pro PS5.

Kromě aktuálního traileru se můžete podívat i na starší ukázku přímo ze hry.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru