The Thing: Remastered, Nightdive Studios, Horor The Thing se vrací v remasterované verzi

Horor The Thing se vrací v remasterované verzi

Restaurátoři ze studia Nightdive lákají na technická vylepšení, která klasiku modernizují

Zdroj: Nightdive Studios
8. 6. 2024

Přesně, jak jsme očekávali. Odborníci na vylepšené verze z Nightdive Studios představili během IGN Live novou edici survival hororu The Thing. Jak už celý název The Thing: Remastered jasně deklaruje, jedná se o lehký upgrade, nikoli plnohodnotný remake. Původní titul, který navazoval na slavný film režiséra Johna Carpentera z roku 1982, vyšel v roce 2002 a jedná se o third person strašidelnou akci, kterou ti, kdo ji hráli, většinou hodnotí velmi kladně, byť poněkud nešťastně zapadla.

The Thing: Remastered láká na 20 úrovní a rozlišení 4K a až 144 fps – samozřejmě v závislosti na zvolené platformě. Autoři slibují nové dynamické nasvícení, vylepšené modely, textury a prostředí. Moderní mají být i atmosférické efekty. Vylepšením prošel rovněž systém důvěry a strachu. To, jak ovlivníme psychologický stav našeho týmu, určí, zda s námi budou ostatní spolupracovat, či nikoli.

Tým mluví také o quality of live vylepšeních, která mají zpříjemnit hratelnost. Celkem samozřejmostí jsou už v podobných případech nové achievementy a trofeje. The Thing: Remastered míří na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series i Switch. Už brzy se máme dozvědět další podrobnosti. Není ale úplně zřejmé, zda se hry dočkáme ještě letos.

Je fajn, že si na herní Věc někdo vzpomněl a dá ji další šanci. Ale nemohu se ubránit dojmu, že by si zasloužila plnohodnotný remake.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru