Horor The Shore je inspirovaný mýtem Cthulhu

Hrdina pátrá na zapovězeném ostrově po své dceři. Autor slibuje souboje, hádanky i survival

Zdroj: Ares Dragonis
22. 5. 2020
Název hry: The Shore Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 19. 2. 2021 Platformy: Žánr: ,

Mohli byste namítnout, že hororů, které vycházejí z díla amerického spisovatele Howarda Phillipse Lovecrafta, je poslední dobou ažaž. Navíc spousta z nich nakonec svými kvalitami fanoušky zrovna neoslní. A měli byste do značné míry pravdu. Přesto si myslím, že stojí čas od času podívat se na nějaký slibnější kousek inspirovaným mýtem Cthulhu, zejména pokud vzniká ve skromných podmínkách jako v tomto případě. The Shore nás láká vzít na děsivý zapovězený ostrov ve first person psychologickém dobrodružství, na kterém pracuje grafik Ares Dragonis a vzniká v Unreal Enginu 4.

Na zdejším děsivém ostrově skončíme coby trosečník a naživu nás prý udržuje právě a jen vůle shledat se znovu s vlastní dcerou.

Mysteriózní příběh s prvky hororu slibuje pořádně vytěžit Lovecraftovu mytologii a zajít dokonce ještě dál. Úkolem hlavního hrdiny Andrewa je zachránit milovanou dceru a ubránit se obávaným tvorům, zatímco jako obvykle budeme bojovat o to, abychom si zachovali vlastní příčetnost. Autor hry naznačuje, že nabídne otevřený svět i survival prvky. Inspiroval se podle svých slov také hrou Dear Esther. Na zdejším děsivém ostrově skončíme coby trosečník a naživu nás prý udržuje právě a jen vůle shledat se znovu s vlastní dcerou.

Ostrov je daleko od civilizace, divoký a nezkrocený. I když ne tak docela opuštěné a neobydlený, jak tomu v podobných příbězích bývá. Budeme ho prozkoumávat, lovit, sbírat užitečné věci i vyrábět předměty, zatímco se začteme do příběhů těch, kteří tu byli (a zemřeli) před námi. Abychom se ubránili nebezpečí, musíme si vyrobit zbraň a vylepšit svůj příbytek. Pobřeží je spíš drsné než romantické. Zasytit musíme i žaludek, takže doufám, že vám nevadí dary moře.

Čekají na nás prý rovněž náročné hádanky a možná budeme muset dokonce okusit i něco z temnoty pradávného světa, pokud máme tuhle strašidelnou výpravu přežít. Samotný autor tvrdí, že přinese mnohovrstevnatý příběh plný napětí a temné atmosféry. Každé prostředí má samo o sobě vyprávět část příběhu a podíváme se také do neznámých dimenzí.

Vzhledem k tomu, že se jedná o malý projekt, rozhodně nemám strach, jak bude hra vypadat. V tomto smyslu The Shore spíše příjemně překvapí. Výtvarná stránka je přesvědčivá. Otázkou je, zda nesporně talentovaný grafik dokáže přijít se stejně zajímavou náplní. Jeho um ostatně můžete posoudit i na webu ArtStation, kde má spoustu dalších obrázků, které se zdaleka nevážou jen k tomuto počinu.

Na první pohled titul asi nejvíc připomíná Call of Cthulhu z roku 2018 od francouzského studia Cyanide. Uvidíme, jak se nakonec povede. The Shore by měl vyjít ještě letos na PC.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru