Honba za trofejemi na PS5 vám může přihrát odměnu

Za plnění zlatých či bronzových výzev v Destruction AllStars obdržíte kosmetické bonusy

Zdroj: Sony
19. 10. 2020

Ačkoliv jsme podrobili nedávnou prezentaci rozhraní konzole PlayStation 5 zevrubnému zkoumání, okomentované záběry na nejrůznější nabídky a menu očividně ukrývají spoustu dalších náznaků a detailů, které nemusely být při prvním pohledu patrné. Zda jde o náhodu, nebo naopak předem připravené kroky Sony, nelze v tuto chvíli bezpečně určit, faktem ovšem zůstává, že některé ze změn oproti fungování PS4 by mohly být poměrně zajímavé. Vedle dosud nekomentované funkce Switcher se navíc pozornost redaktorů magazínu MP1ST zaměřila také na popis trofejí, z nichž vychází, že by plnění obligátních bronzových, stříbrných, zlatých a nakonec i platinových výzev mohlo dostat s novou generací vrstvu motivace navíc.

Jak odhaluje dvojice screenshotů ze zmiňovaného oficiálního videa, možný posun v systému trofejí demonstruje hra Destruction AllStars. Pokud totiž splníte sesbíráním vytyčených úkolů trofej Rookie, obdržíte banner k vašemu profilu. Když zvládnete trofej Wreckongised díky nejvyššímu hodnocení ve všech výzvách Recognition, svůj profil rozšíříte pro změnu o nového avatara. Ano, v těchto případech nejde o nic speciálního, něco, bez čeho byste asi nedokázali přežít, uvážíme-li však, že dosud se trofeje sbíraly „jen“ s vidinou vytěžit hru na maximum, případně se pochlubit se zvyšujícím se skóre a počtem platin, mohli by na to hráči slyšet. Samozřejmě bude záležet, jak se ke kosmetickým odměnám postaví vývojáři a vydavatelé třetích stran, na které není vyvíjen takový tlak implementovat nové funkce, jako na interní týmy, pořád by ale mohlo jít o příjemné bonusy a onu zmiňovanou motivaci navíc.

Možné změny jdou ruku v ruce s přepracováním celého systému trofejí, který začátkem října přepočítal celkovou úroveň všech hráčů, poskytl nové ikonky a zvýšil dosavadní strop – level 100 – na hodnotu 999. Sony na blogu PlayStationu zároveň tvrdila, že nový systém bude optimalizovanější a pro hráče více odměňující. Jestli tím ale Sony myslela i skutečné odměny, nejen zvyšující se počty trofejí, není v tuto chvíli zřejmé.

Zastavme se ale ještě na chvíli u v úvodu zmiňované funkce Switcher. I ta je na videu vidět, ale šéf komunikace Sid Shuman se u ní nezastavuje. Ono slůvko Switcher – Přepínač – nicméně naznačuje, že se může jednat o alternativu funkce Quick Resume, kterou bude uplatňovat nový Xbox. Fakt, že PlayStation 5 zvládne nechat na pozadí „běžet“ víc her pak ještě podtrhuje přepnutí ze Sackboy: A Big Adventure do Destruction AllStars, které není doprovázeno hláškou o nutnosti vypnout první aplikaci. Je však jisté, že Sony bude informace zveřejňovat postupně a do uvedení konzole zbývá ještě měsíc. Vlastně na den přesně! Pokud tedy máte to štěstí a stihli jste si svůj kus zarezerovat či koupit v předprodeji včas…

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru