Homeworld 3, Gearbox Publishing, Homeworld 3 byl znovu odložen

Homeworld 3 byl znovu odložen

Záhy po vydání demoverze se autoři rozhodli zohlednit nejnovější zpětnou vazbu

Zdroj: Blackbird Interactive
8. 2. 2024
Název: Homeworld 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: Datum vydání: 13. 5. 2024

Ve středečním novinkovém souhrnu jsme vás informovali, že Homeworld 3 se dočkal hratelné demoverze. Najdete ji na Steamu a Epic Games Stotu. Teď tu máme další novinku, ale poněkud nečekanou. Plná verze byla znovu odložena. Autoři k tomu říkají, že doufají, že si lidé demo užívají a děkuji za zpětnou vazbu všem hráčům. Je to poprvé, kdy se v takovém měřítku dostane k jejich novince větší počet fanoušků. Tým Blackbird Interactive dal ale také dohromady novou skupinu hráčů, kteří si už mohou v předstihu vyzkoušet plnou verzi, což zprostředkovalo další důležité postřehy, které vývojáři zohlední, tak aby vytvořili nejlepší možný zážitek.

Po pečlivé analýze zpětné vazby se ale nakonec studio rozhodlo odložit vydání hry až na 13. května s tím, že předběžný přístup odstartuje o tři dny dříve. Původně měla hra dorazit na trh 8. března. Autoři se podle svých slov chtějí ujistit, že posledními úpravami dosáhnou kvality, jakou si fanoušci zaslouží.

Při této příležitosti tým znovu děkuji za trpělivost hráčům a ceňuje, že jsou shovívaví. Naráží tím samozřejmě na skutečnost, že hra vzniká velmi dlouho. O dalších novinkách nás plánují Blackbird Interactive dál informovat. Zpětnou vazbu přitom studio sbírá na Discordu nebo na stránce podpory.

Pro dlouho očekávaný a vytoužený Homeworld 3 nejde ani zdaleka o první odklad. Vývoj hry odstartoval už v roce 2017 a v roce 2019 prošel titul mimořádně úspěšnou crowdfundingovou kampaní na Figu. Vesmírná strategie měla vyjít už na konci roku 2022, pak v první polovině roku 2023, následně v únoru 2024 a naposledy byla přeložena na březen. V květnu už to snad ale konečně klapne. Hru vydává Gearbox Publishing, který dnes vlastní práva na tuto značku. Samotný Gerabox samozřejmě patří Embraceru. Kanadské studio Blackbird Interactive ale nikoli. Někdejší veteráni z Relicu už dřív vytvořili Homeworld: Deserts of Kharak. Ale na kontě mají také Minecraft Legends nebo Crossfire: Legion.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru