Hollow Knight: Silksong, Team Cherry, Hollow Knight: Silksong se opět ozývá

Hollow Knight: Silksong se opět ozývá

Události posledních dní rozdmýchávají naději mezi fanoušky. Brzy snad dorazí novinky

Zdroj: Team Cherry
17. 4. 2024

Být fanouškem metroidvanie Hollow Knight není vůbec snadné, ostatně nejinak tomu je u jiných her, na které fanoušci čekají jako na smilování. Případně alespoň na nějaké informace. Hollow Knight: Silksong, pokračování úspěšné hry od Team Cherry z roku 2017, měl původně vyjít už loni, konkrétně během první poloviny roku. V květnu byl ovšem odložen a letos v únoru zoufalí fanoušci „oslavili“ už páté výročí od oznámení hry. Ani tohoto (ne)slavného dne se bohužel nedočkali žádného oznámení, informací či nové ukázky a někteří už ve vydání snad ani nevěří. Stále častěji se však objevují náznaky, že by hra mohla být přece jen na dohled.

Čekání na Hollow Knighta a jeho vyhlížení na některé z herních prezentací už se stalo tak trochu tradicí a zároveň vtipem a memem. V poslední době se však sešlo hned několik záznamů, které doufající fanoušky mohou lehce potěšit, ačkoli nejde o nic přímo od vývojářů. Jedná se však o zmínky z databází ratingových komisí napříč světem, což mnohdy znamená předzvěst blížících se novinek ohledně vydání. Nejnovější zaznamenaný rating pochází z Austrálie, kde byla hra ohodnocena 2. dubna 2024 a označena jako PG (Parental Guidance Suggested) s tím, že zahrnuje mírné projevy násilí. Už předtím se nicméně objevil i rating z Jižní Koreje (12+) a hra už obdržela rating také ve Spojených státech od ESRB. A aby toho nebylo málo, 1. dubna (krutý vtip směrem k fanouškům?) se objevila stránka hry na Microsoft Store, tudíž je hra „dostupná“ ve všech digitálních obchodech.

Cosi se kolem Silksongu evidentně děje, snad to tedy znamená, že se ideálně co nejdříve o hře něco dozvíme oficiálně. Hollow Knight: Silksong má každopádně namířeno na PC prostřednictvím Steamu, GOGu a Humble Bundle, dále dorazí na PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch a Xbox One i Xbox Series, kde bude od prvního dne dostupný také v Game Passu. Shodou okolností je na dnešek naplánována další prezentace Nintendo Indie World, a my se ptáme – může se Silksong objevit právě tam? Možné to samozřejmě je, ale v tomto případě těžko říct…

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru