Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG), Warner Bros. Interactive Entertainment, Hogwarts Legacy nabídne jen standardní prvky přístupnosti

Hogwarts Legacy nabídne jen standardní přístupnost

Hra přijde se čtyřmi úrovněmi obtížnosti. Na PS5 budete moci ovládat let pomocí gyroskopu

Zdroj: Warner Bros.
16. 1. 2023
Název: Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG) Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
10. 2. 2023
5. 5. 2023 (PlayStation 4)
14. 11. 2023 (Switch)

Po informacích, v jakém rozlišení a s kolika fps poběží Hogwarts Legacy na konzolích, resp. jak náročná na hardware bude na počítačích, přichází vývojáři z Avalanche Software s detailním rozpisem všech prvků přístupnosti. Hned na úvod musíme bohužel konstatovat, že Hogwarts Legacy jde cestou standardní nabídky, která pomůže hráčům se zrakovým, sluchovým či motorickým hendikepem, nedostává se však na úroveň God of War nebo zejména The Last of Us, což je především v kontrastu s masivní oblibou kouzelnického světa spisovatelky J. K. Rowling velká škoda. Přesto jsou vývojáři transparentní a v popisech dílčích bodů přesně vysvětlují, co mohou hráči očekávat za asistenci a servis nad rámec základního ovládacího schématu a nastavení.

Z obecných věcí můžeme vypíchnout čtyři úrovně obtížnosti, které budou ovlivňovat náročnost soubojů i hádanek. Jak vývojáři vysvětlují, na nejlehčí – příběhovou – úroveň nebude možné neuspět v minihrách, prostřednictvím kterých se budou hráči učit nová kouzla. Platit bude také vypnutí časového limitu během hádanek, na který narazí hráči ve zbývajících stupních obtížnosti. Co se týče jednotlivých okruhů přístupnosti, vývojáři je dělí na tradiční složky obrazu, zvuku a motoriky s předem očekávanými prvky. Zahrnuty jsou například převod textu na hlas, režim pro hráče se sníženým barvocitem, nastavení kontrastu, velikosti textu, možnost upravit rozmazání obrazu či hloubku ostrosti, zapnutí titulků, vizualizaci některých zvukových efektů, automatické zaměřování, citlivost kamery nebo možnost přepnout si funkci analogových páček mezi sebou.

Nad rámec toho lidé z Avalanche Software slibují standardní tutoriály, jasnou organizaci questů s citlivým naváděním v herním světě a standardní systém automatického ukládání postupu hrou nebo vyskakovací tipy s informacemi o funkcích hry. Pokud se navíc chystáte hrát Hogwarts Legacy na PlayStationu 5, budete moci využít také gyroskop ovladače DualSense k ovládání letu na koštěti či některém z létajících zvířat. To je samozřejmě prvek, který budou moci využít i hráči bez hendikepu, je ovšem otázkou, nakolik se zvýší ponoření do samotného mechanismu letu a jestli pro ty, kdo gyroskopické ovládání nepotřebují, získají něco navíc. Připomínáme, že Hogwarts Legacy vychází už 10. února na PC, PS5 a Xbox Series s tím, že verze pro PS4 a Xbox One bude dostupná v dubnu a verze pro Switch dokonce až v červenci.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru