Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG), Warner Bros. Interactive Entertainment, Hogwarts Legacy může vyjít až později v příštím roce

Hogwarts Legacy může vyjít až později v příštím roce

Generální manažerka Warneru naznačuje, že hra dorazí až po třetím dílu Fantastických zvířat

Zdroj: Warner Bros.
7. 11. 2021
Název: Hogwarts Legacy (Harry Potter RPG) Vývojář: , , Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr:
Datum vydání:
10. 2. 2023
5. 5. 2023 (PlayStation 4)
14. 11. 2023 (Switch)

Když se po sériích spekulací rozhodli vývojáři z Warner Bros. loni na PlayStation Showcase oficiálně představit Hogwarts Legacy, strhli mezi fanoušky obrovskou vlnu nadšení. Velké akční RPG ze světa Harryho Pottera, odehrávající se na konci 19. století nejen v Bradavicích, se stalo jedním z největších lákadel loňského roku, hráči už ale museli spolknout hořkou pilulku v podobě odkladu vydání, a to letos v lednu až na rok 2022. Od té doby se nikdo z Warner Bros. či labelu Portkey Games neozval a nejnovější náznaky nejsou zrovna optimistické. Jak si všimli redaktoři Video Games Chronicle, postarala se o ně generální manažerka Warneru Rachel Wakley, podle které Hogwarts Legacy z kraje roku zřejmě nedorazí.

Pro magazín Toy World uvedla, že pro rok 2022 počítají s dvěma velkými věcmi. Tou první bude třetí díl filmové ságy Fantastická zvířata s podtitulem Brumbálova tajemství, jehož premiéra je naplánována na začátek dubna. Tou druhou pak bude podle Wakley právě Hogwarts Legacy, ke kterému se podle jejích slov ve Warner Bros. všichni upínají. „Z toho, co jsme už viděli, je jasné, že na uvedení hry se vyplatí počkat. Fanoušci budou mít unikátní možnost, jak se ponořit do této značky,“ uvedla generální manažerka. Zdá se ale, že jednotlivé velké věci skutečně uvedla chronologicky a dá se tudíž očekávat, že Hogwarts Legacy přinejmenším do dubna skutečně nedorazí.

Odhadovat, na jaký termín vývojáři cílí, by bylo v tuto chvíli čirou spekulací. Na rozdíl od řady jiných neméně slibných značek nezmiňují Hogwarts Legacy téměř žádní insideři a oficiální cestou přímo od Warner Bros. rovněž nic nepřichází. Od debutového videa jsme ze hry neviděli nic nového, což bylo zejména vzhledem k letním konferencím mírně zarážející. Pořád se ale hra může objevit na předávání cen Game Awards, zvlášť když moderátor a organizátor Geoff Keighley v pravidelných intervalech láká na velmi zářnou budoucnost hraní.

Nedivili bychom se ale, kdyby po opatřeních způsobená pandemií koronaviru narazili vývojáři na logistické problémy a vývoj se prodlužuje bez ohledu na původní časový plán. Velkým překvapením by tak nebylo ani uvedení v příští vánoční sezóně, což by ale byla s ohledem na možnost, že hra měla původně dorazit už letos, vážně velká škoda.

Nahlásit chybu v článku

5

Napsat komentář

Další články
Nahoru