Hlavní scenárista Assassin's Creed se vrací do Ubisoftu

10 let v Ubisoftu, 7 měsíců v novém studiu a teď zase zpátky. Darby McDevitt si to rozmyslel

Zdroj: Ubisoft
15. 11. 2021

Darby McDevitt se proslavil díky sérii Assassin’s Creed. Pracuje na ní víc než desetiletí a začal už s hrami Assassin’s Creed: Bloodlines a Assassin’s Creed II: Discovery z roku 2009. Během 10 let v Ubisoftu postupně vyrostl z neznámého autora až po lead writera těch největších her a narrative directora celé ságy. Podepsal se také pod krátký animovaný film Assassin’s Creed: Embers. Letos v březnu ale Ubisoft opustil s tím, že ho čeká úplně nové dobrodružství.

Zamířil do montrealského studia Illogika, kde pracoval na nedávno oznámené hře podle hororu Tiché místo, jak se nedávno ukázalo. Dlouho se tu ale neohřál. Možná ho nová štace nezaujala, jak doufal. Každopádně svým kolegům popřál hodně štěstí, pochválil hru s tím, že se nemůže dočkat, až si zahraje plnou verzi, a zamířil nazpátek do Ubisoftu. Nyní je opět na sítí LinkedIn veden jako narrative director u neoznámeného projektu, ale magazínu VGC potvrdil, že se vrátil k sérii Assassin’s Creed.

Tato zpráva by mohla pochybujícím fanouškům vlít trochu optimismu do žil, protože to pravděpodobně znamená, že se bude podílet na live service pokračování s podtitulem Infinity, a tedy že hra skutečně nabídne tradiční příběhové prvky, jak vydavatel sliboval, když reagoval na obavy hráčů, zda to bude stále ještě Assassin, jakého znají. Pokud ovšem nebude mít na povel jiný projekt. Mohli bychom se snad před Infinity dočkat ještě jednoho regulérního dílu série Assassin’s Creed?

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru