Turbo Overkill, Trigger Happy Interactive, Hlavní hrdina nové kyberpunkové FPS má v noze motorovou pilu

Hrdina nové kyberpunkové FPS má v noze motorovku

Retro střílečka Turbo Overkill vsadila na staromódní hratelnost a futuristické kulisy

Zdroj: Trigger Happy Interactive
8. 4. 2021
Název: Turbo Overkill Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr:

Ticho tam. Já vím, co chcete říct. Poslední dobou je těch retro stříleček opravdu hodně. Ale počkejte, tahle vypadá opravdu dobře. Turbo Overkill je kyberpunková FPS ze staré školy od víceméně jednočlenného studia Trigger Happy Interactive a mně osobně stačilo jediné video k tomu, aby se vyšvihla mezi mé nejočekávanější tituly.

Krev bude stříkat na všechny strany a na utržené končetiny by vám nestačil ani nákladní vlak.

Je to stylová akce s nadupaným soundtrackem, jejíž hlavní hrdina má v noze schovanou motorovou pilu… Nemá obyčejnou trapnou motorovku jako Doomguy. Nemá nudnou pilu kombinovanou se zbraní, jako je Lancer z Gears of War. Má ji prostě v noze. Vždy po ruce. Vlastně spíš po noze.

Upoutávka nás láká na různorodé zbraně, běhání po zdech, parkourové triky, možnost používat dvě bouchačky současně, spoustu skákání a hlavně spoustu explozivní akce. Vydáme se do ulic města Neo-paradise, které sužuje kriminalita i nepřátelé na pomezí lidí a strojů. My jsme na tom podobně. Jsme čistič, napůl člověk a napůl stroj, který je pověřen jejich likvidací.

Těšit se můžeme na tři epizody i spoustu zbraní, z nichž každá bude mít dva režimy střelby. Díky vertikálnímu designu Neo-paradise bude nezbytně nutné osvojit si double jumpy, pohyb ve vzduchu i skluzy s motorovkou. Titul má být také jaksepatří brutální, což tak nějak k retro akcím patří. Krev bude stříkat na všechny strany a na utržené končetiny by vám nestačil ani nákladní vlak. Bojovat budete s protivníky z masa a kostí i mechanickými monstry, ale v zásadě je to jednoho, protože nakonec stejně musí všichni zemřít.

Pokud si na retro akce potrpíte, nepřekvapí vás ani spletitý level design plný skrytých předmětů i tajných míst. Zato by vás mohlo zaujmout, jak autor retro grafiku kombinuje s moderním nasvícením, odlesky a dalšími efekty, které zdůrazňují kyberpunkovou stylizaci. Turbo Overkill se podle oficiálního popisu inspiroval hrami jako Doom, Duke Nukem nebo Quake, ale to není nic, co by vás v tomto ranku šokovalo.

Turbo Overkill míří na PC a zatím nemá datum vydání.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru