Hitman 3, IO Interactive, Hitman VR vypadá jako další pecka pro virtuální realitu

Hitman VR vypadá jako další pecka pro virtuální realitu

Exkluzivní PlayStation VR režim nabídne obsah z celé trilogie. Autoři přidali více interakce

Zdroj: IO Interactive
7. 1. 2021
Název: Hitman 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 20. 1. 2021

Hitmana 3 od dánského studia IO Interactive jsme v úterý zařadili do prvního dílu našeho seznamu nejočekávanějších her roku 2021. Jde koneckonců s termínem 20. ledna o jeden z prvních velkých letošních titulů. Už když jsem připravoval medailonek pro zmíněný výčet, hned jsem dostal chuť si novinku zahrát a zvědavost ve mě budila také podpora virtuální reality. Právě na verzi pro headset PlaySation VR se proto nyní podíváme blíže.

Agent 47 totiž nepřijde s nějakým speciálními izolovanými VR misemi. Ve virtuální realitě si můžete užít celou trilogii.

Autoři říkají, že v Hitman šlo vždy o to ponořit se do živoucího světa. Ještě nikdy jsme ho ale nemohli prožít takhle. Je to mnohem osobnější, kontaktnější a skutečnější. Veškerá svoboda sandboxových úrovní přitom zůstává, abyste mohli být kreativní, jak se na sérii sluší a patří. Agent 47 totiž nepřijde s nějakým speciálními izolovanými VR misemi. Nespokojil se ani s kompletním obsahem třetího dílu. Ve virtuální realitě si můžete užít celou trilogii.

To je skutečně masivní porce obsahu. Hitman možná nevypadá ve VR jako Half-Life: Alyx, což je na PlayStationu pochopitelné, ale mohl by být skvělou hrou pro virtuální realitu. A nová gameplay upoutávka vypadá lákavě, ostatně posuďte sami. Titul pohání engine Glacier a bude rozhodně zajímavé sledovat, jaké výkony bude podávat ve virtuální realitě.

Díky podpoře celé trilogie se ve VR vydáme do více než 20 lokací po celém světě. Podle vývojářů to změní způsob, jakým Hitmana hrajeme a vnímáme díky nové perspektivě. Našim cílům staneme přímo tváří v tvář, splyneme s davy a interakce bude mnohem intenzivnější. Autoři museli podle svých slov upravit výšku agenta i detekční systém nepřátel, aby vše působilo ve VR správně. Bylo třeba i zabránit nechtěným interakcím a vyladit, jakým způsobem se nové možnosti mohou projevit na celkovém zážitku, protože virtuální realita svádí k úplně novým pokusům a experimentům s prostředím.

Postavy ve VR režimu také realistický reagují, pokud se jich dotknete. Tým přidal interakce, které v normální hře nejsou nebo mají jen nepatrný efekt. Podobně věnovali mnohem větší péči situacím, kdy se vydáváte za někoho jiného. Příslušné akce už se nepřehrávají automaticky, ale rutinu různých profesí musíte napodobit sami. Vývoj Hitmana VR má přitom na starost poměrně malý tým. Tvoří jej asi 10 až 12 lidí plus testeři. Samotní autoři jsou prý výsledkem nadšení a díky tomu byli schopní dostat do hry víc věcí, než původně mysleli. 

Pokud si koupíte verzi pro PlayStation 5, budete hrát Hitmana ve VR z PS4, protože headset zatím nepodporuje novou konzoli od Sony v případě nativních her.

Jsem také velmi zvědavý, jak se nový režim projeví na obtížnosti. V akčnějších situacích by mohl Agent 47 připomínat skoro Jamese Bonda, což je shodou okolností další projekt studia IO Interactive. Autoři ostatně před časem prozradili, že je k VR režimu inspirovala i akce Firewall: Zero Hour. Třetí díl Hitmana už proto vyvíjeli s ohledem na virtuální realitu. Studiu prý hodně pomohlo, že to, co vytvořili už dříve, šlo většinou přirozeně využít i ve virtuální realitě.

Připomínáme, že i pokud si koupíte verzi pro PlayStation 5, budete hrát Hitmana ve VR z PS4, protože headset zatím nepodporuje novou konzoli od Sony v případě nativních her, ale jen v rámci zpětné kompatibility. K PS5 verzi proto dostanete PS4 verzi zdarma. PS4 verzi zase půjde zdarma upgradovat na PS5, takže edicí si není třeba lámat hlavu.

Bude to vrchol trilogie?

Jak už jsme psali dříve, série Hitman letos oslaví 20. narozeniny a Agent 47 se tentokrát vypraví do Dubaje, Dartmooru, Berlína nebo Čchung-čchingu. Novinka se propojí obsahově s předchozími dvěma díly, které budou těžit z vylepšení pokračování. Zbaví se naopak podpory multiplayeru. Nový díl má být temnější, vážnější a dospělejší. Autoři slibují ještě více svobody, voleb a znovuhratelnosti než dřív. Má se jednat o vyvrcholení aktuální trilogie, které může na nějaký čas udělat za touto sérií tečku.

Populární stealth akce dorazí na PC i nové a staré konzole včetně Switche. Na platformu od Nintenda se Agent 47 vrátí po dlouhých 19 letech. Virtuální realita je v tuto chvíli exkluzivní pro PlayStation VR, ale nebylo by velkým překvapením, kdyby se režim časem objevil také na PC.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru