Hitman 3, IO Interactive, Hitman 3 vyjde exkluzivně na Epic Games Store

Hitman 3 vyjde exkluzivně na Epic Games Store

Konzolových verzí se dohoda nedotkne. Uložená pozice ze Steamu bude kompatibilní

Zdroj: IO Interactive
21. 8. 2020
Název: Hitman 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , Žánr: Datum vydání: 20. 1. 2021

Vývojáři ze studia IO Interactive informovali před dvěma dny na svém blogu, že se připravovaný Hitman 3 bude muset obejít bez kompetitivního módu Ghost. Konkrétní důvody pro toto rozhodnutí autoři hry nezmínili, přidali však informaci, že k vypnutí serverů a faktickému konci tohoto režimu dojde už na konci letošního srpna. Zcela bez povšimnutí tato zpráva nezůstala, udivených či rozhořčených reakcí ale v komentářích nepřicházelo příliš a nic nenasvědčuje tomu, že by měl Ghost Mode fanouškům Hitmana chybět. Aktuální zpráva je ale přesně z opačného ranku a nově oznámená roční exkluzivita PC verze pro Epic Games Store budí značné emoce.

Vývojáři ji oznámili včera večer a zpráva zcela zastínila odhalení nové lokace Dartmoor. Vývojáři v odstavci věnované předobjednávkám nejdříve připomínají, že Hitman 3 pochopitelně vyjde v lednu také na konzolích současné i nové generace, pokud však plánujete hrát na počítači, budete mít jen jedinou možnost. „Parnterství s Epic Games nám coby nezávislému studiu dává možnost vytvořit Hitmana 3 tak, jak jsme si ho vysnili a vydat jej ve vlastní režii,“ zní vyjádření IO Interactive. Vývojáři pochopitelně poukazují na to, že exkluzivní dohoda nebyla zadarmo a stejně jako mnozí vývojáři před nimi si mezi řádky pochvalují, že jim jednorázová platba od Epic Games zaplatila část rozpočtu.

Chceme, aby byl přechod pro hráče na PC co nejpohodlnější, aby si mohli i nadále vychutnávat všechny benefity našeho herního světa.

Jak uvádí autoři Hitmana dále, nechtějí se tímto krokem jen otočit zády všem, kdo je roky podporovali skrze koupi předchozích dílů na Steamu a potvrdili, že se postarají o možnost přenést uložené pozice na Epic Games Store. „Hráči na PC si budou moci také importovat lokace z předchozích dílů do Hitmana 3 na Epic Games Storu,“ dodávají vývojáři a poukazují na slibovanou možnost učinit z posledního dílu trilogie ultimativní verzi s veškerým dosud vydaným obsahem. „Chceme, aby byl přechod pro hráče na PC co nejpohodlnější, aby si mohli i nadále vychutnávat všechny benefity našeho herního světa,“ uzavírají lidé z  IO Interactive.

Jak už ale bylo řečeno výše, předmětem článku mělo být především odhalení nové lokace, kterým navazují na již představenou Dubaj. Z prosluněných distriktů bohaté metropole se přesouváme do zasmušilé Anglie a v panství Thornbridge čeká na plešatého zabijáka atmosféra jako z Kingsmana nebo detektivky Agathy Christie. Tématem lokace je totiž vražda za nejasných okolností, kterou musí Agent 47 vyřešit, vývojáři však naznačují, že na to půjde po svém. „Úkolem v podobných případech bývá zjistit, jak dotyčný zemřel, v Hitmanovi ale budete muset zjistit, jak někoho zabít. Lokace Dartmoor spojí tyto dva světy, zatímco na sebe vezmete roli detektiva, abyste vyřešili okolnosti vraždy a eliminovali svůj cíl,“ dodávají vývojáři k novému traileru, který na konci připomíná, že Hitman 3 vyjde v lednu příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

4

Napsat komentář

Další články
Nahoru