Hitman 3, IO Interactive, Hitman 3 se podle IO Interactive zaplatil za pouhý týden

Hitman 3 se podle IO Interactive zaplatil za pouhý týden

Hra si finančně vedla o 300 procent lépe nežli druhý díl. Vydat ji ve vlastní režii se IO vyplatilo

Zdroj: IO Interactive
19. 4. 2021
Název: Hitman 3 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 20. 1. 2021

Hitman 3 byl první velkou hrou letošního roku. Závěr nové trilogie s oblíbeným agentem 47 od vývojářů z IO Interactive byl uveden 20. ledna a s přihlédnutím k četným odkladům na něj svým dopadem navázala jen hrstka dalších titulů. V podivném období ovlivněném pandemií koronaviru se proto dalo očekávat, že hráči po každé známější hře doslova skočí, vývojáři z IO Interactive ale až nyní odhalují, s jakou vervou se tak zkraje roku stalo. Podle vyjádření CEO společnosti Hakana Abraka se nedá výkon Hitmana 3 srovnávat s předchozím dílem – novinka si totiž vedla o 300 procent lépe a finančnímu úspěchu mohutně prospěl i fakt, že si Hitmana 3 vydávali lidé z IO na rozdíl od předchozích dvou dílů sami.

„V momentě, kdy jsme na sebe vzali to riziko [vydat hru bez zastoupení vydavatele] a zahlédli jsme světlo na konci tunelu v podobě volby optimálního termínu Hitmana, zvolili jsme leden,“ říká Abrak. Poučení přišlo ze zkušeností s vydáním Hitmana 2, který byl naplánován na 18. listopadu, kdy vrcholí herní sezóna a vychází spoustu blockbusterů. V případě předchozí hry IO Interactive navíc došlo k nechtěnému soupeření s Red Dead Redemption 2, který sice vyšel už o dva týdny dříve, ale dokonale ovlivnil celý závěr roku 2018. „Vždycky jsem byl příznivcem vydání Hitmana v lednu. Vždy jsem to považoval za správné období, aby si hra zasloužila tolik pozornosti, kolik si zaslouží. A i když jsme to nikdy před tím neudělali, nakonec to bylo skvělé načasování,“ dodává CEO IO Interactive.

Úspěchu šel naproti i fakt, že Hitman 3 byl rovněž jednou z prvních větších her, která byla vylepšená na nových konzolích, bez ohledu na to, že jich tou dobou nebylo v oběhu tolik, aby si na své mohli přijít skutečně všichni zájemci. Podle Abraka se ale věci hezky poskládaly za sebe, což přijímá IO Interactive s obrovským vděkem a označuje situaci kolem hry za úžasnou. „Ve skutečnosti se žádná hra ze série Hitman nezaplatila během prvního týdne, což se v tomto případě podařilo,“ dodává Abrak a odhaluje tu nejsladší odměnu, kterou si mohli vývojáři přát. V případě předchozích dvou dílů totiž spolupracovali se společnostmi Square Enix a Warner Bros., což samozřejmě sejmulo z vývojářů spoustu rizik a další práce, ale také o podíl z prodejů, což nebyl případ Hitmana 3.

Abrak ve svém vyjádření pro Games Industry také vysvětlil, že finanční výsledky Hitmana 3 otevírají cestu k dalším zajímavým projektům, ke kterým je samozřejmě možné přičíst jednak Jamese Bonda, ale také úplně novou neoznámenou hru. „Staví nás to do skvělé pozice a umožňuje nám bezpečně pokračovat dál s našimi ambiciózními plány do budoucna,“ uzavřel Abrak.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru