Metal Gear Solid (film), Hideo Kodžima už našel ideálního herce pro Solid Snakea

Hideo Kodžima už našel ideálního herce pro Solid Snakea

Podle slavného designéra by jím měl být Tom Burke. Herce už prý ke Snakeovi přirovnali

Zdroj: koláž, Vortex
27. 5. 2024

Hideo Kodžima v uplynulých dnech vycestoval z Japonska, aby se ve Spojených státech podíval na slavnostní premiéru filmu Furiosa: Sága Šíleného Maxe. Jednu poznámku jeho směrem už utrousil v neobratném vyjádření na konto herního Mad Maxe režisér snímku George Miller, o druhou zmínku v médiích se pak Kodžima postaral sám. Na svém Twitteru totiž nešetřil chválou směrem k filmu i hercům, kteří ztvárnili hlavní role, a speciálně pochválil Anyu Taylor-Joy za roli Furiosy, Christe Hemswortha za podání Dr. Dementuse, stejně jako Toma Burkea, jenž hraje mentora Furiosy Jacka. Právě Burke ale Hidea Kodžimu uchvátil i podobností se Snakem – postavou, která je středobodem Kodžimovy série Metal Gear Solid.

„Stále ho vidím jako Snaeka. Když jsem potkal Toma na party, zeptal jsem se ho na to a on mi řekl, že hned první den natáčení mu štáb řekl, že vypadá jako Snake,“ napsal Kodžima na Twitter. A skutečně, pokud se na herce podíváte a porovnáte ho s některým z artworků, vyobrazujících slavného herního hrdinu, podobností byste našli spoustu. Samozřejmě byste mohli namítnout, že „skutečným“ Snakem je Kurt Russel díky své roli Snakea Plisskena z filmů Útěk z New Yorku a Útěk z L. A., ale v tomhle případě má Burke podle Kodžimy k herní postavě ještě blíž.

Co to ve finále znamená, je však jen těžké usuzovat. Ačkoliv Kodžima rozhodně neskrývá svou fascinaci filmem – spíše naopak – nemusí to automaticky znamenat, že by Burke dostal místo ve filmu. S jeho vleklými přípravami, o nichž se mluví už téměř dvacet let, jsou navíc spojené značné obtíže, a co víc, na konci roku 2020 magazín Deadline bez bližších informací informoval, že hlavní roli v nejnovější verzi připravovaného snímku má dostat Oscar Isaac. Jde o zpracování, pod které se má coby režisér podepsat Jordan Vogt-Roberts a jako scenárista Derek Conolly. Od těchto zpráv ale uplynula značná doba a jediné další informace pocházely přímo od Isaaca, který tvrdil, že film stále vzniká. I tohle vyjádření je už ale přes dva roky staré, takže můžeme jen stěží usuzovat, v jaké fázi se film nachází nyní, a co by na něm vyjádření Kodžimy vlastně změnilo.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru