Death Stranding 2 On The Beach, Hideo Kodžima oficiálně představil druhý Death Stranding

Hideo Kodžima oficiálně představil druhý Death Stranding

Půjde o plnohodnotné pokračování, i když název ještě není finální. Sam Bridges se vrací

Zdroj: Kojima Productions
9. 12. 2022

Jednou z nejvíce očekávaných věcí v rámci letošního ročníku The Game Awards bylo vystoupení Hidea Kodžimy. Slavný japonský vývojář dlouhé týdny a měsíce lákal na svůj nový projekt a nějakou dobu vše začínalo nasvědčovat tomu, že jím bude pokračování či spin-off Death Strandingu. Dáme-li totiž stranou úniky z pravděpodobně druhé hry – hororovky Overdose – na které studio Kojima Productions rovněž pracuje, plakáty se slavnými herečkami, přes jejichž obličeje se vinula nápadná vlákna, interpretovali hráči poměrně jasně a jejich předpoklad byl naplněn. Kodžima odhalil prostřednictvím velmi povedeného traileru plnohodnotné pokračování, byť je momentálně nutné vnímat název Death Stranding 2 jako pracovní.

Video je čtyři minuty dlouhé a zaměřuje se v úvodní části na postavu Fragile, kterou už v prvním dílu ztvárnila herečka Lea Seydoux. Sledujeme scénu, která se nepochybně odehrává před událostmi prvního dílu (vzhledem ke kondici Fragile), v níž Fragile prchá s malým dítětem, které se už nevejde do svého původního domova – malého boxu, který postavy nosí připnutý na břiše. I proto je úprk velmi vyhrocený a v závěru silně emotivní, což by ovšem v kombinaci s lorem hry nemuselo být tak zničující a devastující, jak se na první pohled zdá. Bez zacházení do přílišných detailů pak můžeme vzápětí sledovat hlavního hrdinu prvního dílu Sama Portera Bridgese, kterému Fragile jasně říká, že je na čase vyrazit na další cestu. V pozadí se pak pohybují zlověstné stroje společnosti Drawbridge a na konci na hráče čeká záhadná postava s maskou. Trailer se ptá, zda vůbec bylo rozumné pokoušet se spojit, když může někdo chirální síť využít ke zlým záměrům, to ale bude – hádáme – předmětem zjišťování v chystané hře.

Co všechno trailer ukrývá, je nyní předmětem bouřlivých diskuzí a pátrání, k němuž sám Hideo Kodžima vyzval. Uvidíme tedy, s čím fanoušci přijdou a jaká další poselství ve videu objeví. Za nás dodáváme, že hra vzniká opět na enginu Decima od studia Guerrilla Games a mnoho z obrazů naznačuje, že Death Stranding 2 bude mít co dočinění s mořskou tematikou. Co se týče data vydání, vývojáři zatím žádné datum neposkytli, prozatím ale konkrétně mluví alespoň o tom, že hra míří výhradně na PlayStation 5. Otázkou je, zda se bude opakovat nedorozumění spojené s prvním dílem nebo jednoduše jenom to, že hra nakonec dorazí i na PC. A pokud byste se ptali na vyjádření samotného Kodžimy, ani v tomto případě bychom nemohli posloužit ničím konkrétním. Na pódiu nicméně zaznělo, že pandemie koronaviru ovlivnila příběh hry natolik, že slavný designér přišel s jeho úplně jinou verzí, než jakou zamýšlel.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru