Death Stranding Director’s Cut, Sony Interactive Entertainment, Hideo Kodžima bude dělat hry pro Mac

Hideo Kodžima bude dělat hry pro Mac

Death Stranding vyjde ještě letos. Japonský vývojář chválí Apple a chce pro něj i další tituly

Zdroj: Apple
6. 6. 2023
Název: Death Stranding Director’s Cut Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: ,
Datum vydání:
24. 9. 2021
30. 1. 2024 (iOS, Mac)

Slavný japonský vývojář nás stále dokáže překvapit. Někdy tím, kde se neobjeví a jindy – jako v toto případě – tím, že se naopak objeví tam, kde bychom ho ani nečekali. Společnost Apple v pondělí představila nové produkty v rámci speciální prezentace na akci WWDC23. Když došlo na demonstraci nové verze a funkcí operačního systému macOS, stočila se řeč také k hraní. Ještě před pár lety věc u Maců skoro nemyslitelná. Ne že by se na nich nehrálo, ale bylo to tak okrajové téma, že se mu v uplynulých letech Apple na tiskovkách moc nevěnoval. To bychom se museli vydat mnohem hlouběji do historie.

„Vstupujeme do nové éry hraní na Macu,“ prohlásil japonský vývojář.

Jablečná firma se samozřejmě odvolává na změnu, kterou přinesly její vlastní výkonné čipy Apple Silicon. Ty podle výrobce představují pro vývojáře příležitost přinést své hry dalším zákazníkům. Apple představil funkci nazvanou Game Mode, která se postará o to, aby spuštěná hra dostala maximální možný výkon a vše ostatní bylo potlačeno na minimum. Cílem je také minimalizovat latenci při použití bezdrátových sluchátek a ovladačů. Game Mode má fungovat se všemi hrami pro Mac a zřejmě je k tomu není třeba speciální optimalizovat. Apple představil také nové portovací nástroje pro vývojáře, aby mohli snáze převádět své hry na Mac. Proces, který podle výrobce normálně zabere měsíce, teď může trvat jen dny.

Aby Apple dokázal vše, co slibuje, přizval si na virtuální pódium zmíněného Hidea Kodžimu. Chce tak zjevně demonstrovat, že to s hraním myslí opravdu vážně. Kodžima sám sebe označuje za oddaného fanouška Applu už od roku 1994, kdy si koupil první Mac. Bylo proto jeho snem, aby viděl to nejlepší od týmu Kojima Productions běžet na těchto počítačích. “Vstupujeme do nové éry hraní na Macu,” prohlásil japonský vývojář a oznámil, že Death Stranding v Director’s Cut edici vyjde na počítačích Apple ještě letos.

Poslední měsíce jsou skutečně z hlediska hraní na Macu zajímavější než několik uplynulých let.

Poslední Kodžimův titul tu má plně využít všech výhod nejnovějších technologií, aby poskytl fanouškům ten nejlepší možný zážitek. Kodžima byl podle svých slov ohromen výkonem čipů Apple Silicon i technologií Metal 3 a možnostmi upscalingu. “Doufám, že tvůrci z celého světa využijí výhod tohoto výkonu, aby vytvořili nové vzrušují a revoluční zážitky,” poznamenal. Kodžima prý přitom věří, že tohle je teprve začátek a aktivně pracuje na tom, aby na platformy od Applu přinesl i své budoucí tituly.

Zdroj: Apple

Death Stranding pro Mac má jít brzy předobjednat v App Storu. Sluší se připomenout, že poslední měsíce jsou skutečně z hlediska hraní na Macu zajímavější než několik uplynulých let. Kromě menších her konečně častěji dochází také na porty AAA blockbusterů. Na počítače od Applu dorazil Resident Evil Village, No Man’s Sky nebo Humankind. Chystají se také horory The Medium a Layers of Fear od Bloober Teamu.

Na stejné akci Apple představil svůj nový headset Vision Pro, který se bude prodávat za 3500 dolarů.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru