Hidden Path pozastavili vývoj svého D&D a propouští

Hidden Path pozastavili vývoj svého D&D a propouští

Odejít musí 44 zaměstnanců a studio zatím marně hledá nového investora

Zdroj: Wizards of the Coast
9. 2. 2024

Studio Hidden Path Entertainment už několik let pracuje na AAA open world RPG ze světa Dungeons & Dragons. Teď byl jeho vývoj pozastaven a tým propouští. Uvedl to creative director Michael Austin v příspěvku na síti LinkedIn. Studio Hidden Path Entertainment se podle něj víc než půl roku snažilo najít nového investora. To se ale zjevně nepovedlo. “Nemáme jinou možnost než vývoj projektu pozastavit a zmenšit velikost společnosti, dokud nebude příležitost se k němu vrátit,” uvedl Austin.

Kvůli tomu musí tým propustit 44 úžasných vývojářů, říká Austin, což sám označuje za bolestné rozhodnutí. Ocenil jejich přínos pro studio a uplynulé projekty. Firma se přitom pokusí udělat maximum, aby jim pomohla s pokračováním kariéry někde jinde.

I když Austin výslovně nezmiňuje D&D, třeba podle magazínu Wccftech nemůže myslet nic jiného. O jeho zrušení se spekulovalo už v lednu 2023 v souvislosti s ukončováním projektů ve Wizards of the Coast, ale tehdy tým popřel, že by se jej to týkalo a na hře se dál pracovalo. Dokonce studio nabíralo další vývojáře.

Studio Hidden Path Entertainment sídlí v Bellevue ve Washingtonu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru