Hidden Deep, Daedalic Entertainment, Hidden Deep se chce přiblížit klasickým sci-fi hororům

Hidden Deep se chce přiblížit klasickým sci-fi hororům

Jeho autor se odvolává na Vetřelce, Věc i Another World. Budeme velet čtyřčlennému týmu

Zdroj: Cogwheel Software
27. 1. 2021
Název: Hidden Deep Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: ,

Minulý týden jsme vám na Vortexu představili survival horor Buried in Ice inspirovaný slavným sci-fi Věc. Krátce poté tu máme další podobnu hru, jejíž autor však vsadili na zcela jiné pojetí i stylizaci. Zakladatel studia Cogwheel Software nás láká na nově oznámený sci-fi thriller Hidden Deep, který hráče vezme na podmořskou výzkumnou základnu, ale ve dvourozměrné grafice. Slibuje spoustu akce, nebezpečí i záhad.

Autor láká na temný vědeckofantastický příběh inspirovaný klasikami z osmdesátých a devadesátých let.

V Hidden Deep povedeme tým čtyř badatelů do zmíněné podmořské stanice ve snaze zjistit, co se stalo s její posádkou, která se odmlčela. Musíme velet celé skupině a autor láká na temný vědeckofantastický příběh inspirovaný klasikami z osmdesátých a devadesátých let. Výslovně se přitom odvolává na Vetřelce, Věc nebo první Half-Life, ale také na Another World či Flashback. Mně osobně ale na první pohled novinka nejvíc připomněla nedávný CARRION, což by horor naruby, v němž jsme si vyzkoušeli roli monstra.

Máme se plížit, bojovat i používat nejrůznější gadgety, jako jsou kotvičky, skenery nebo drony, ve snaze přežít. Svůj tým a jeho členy můžete ovládat přímo, anebo jim udílet rozkazy. Budeme zkoumat, šplhat, plavat a tak dál. Příběh prý nabídne víc než 50 misí a další se budou generovat v rámci výzev. Proti vám budou stát mimozemské potvory, pasti a další nebezpečí. A pozor, podobně jako třeba v jiných sci-fi hororech, i tady vám nakonec mohou jít po krku vaši bývalí kolegové.

Na začátku přitom stála obyčejná zvědavost. Skupina výzkumníků objeví zvláštní anomálie neznámého původu a zorganizuje expedici, která má prozkoumat tento záhadný fenomén. Po 681 dnech tým přeruší náhled kontakt. A tady právě vstupuje na scénu tým 2, který vedete vy. Kromě příběhového módu se můžeme těšit i na survival, který bude víc akční, a zvažuje se i kooperativní mód. Jen příběhový mód by přitom měl hráče zabavit minimálně na 20 hodin. Hra bude obsahovat i editor úrovní a oficiální on-line žebříček pro speedrunnery.

Hidden Deep by měl vyjít ještě letos na PC a jeho vydavatelem je společnost Daedalic Entertainment. Koho titul zaujal, může jej už brzy vyzkoušet. Hratelné demo bude k dispozici v rámci Steam Games Festivalu od 3. do 9. února. Cogwheel Software je v podstatě jednočlenný tým, který vede Łukasz Kałuski. Hru pohání vlastní engine, který simuluje fyziku i destrukci prostředí. Autor nás láká i na propracované animace a pohyby postav.

Pokud jde o další platformy, Łukasz Kałuski slibuje pozdější porty na Mac a Linux. A naznačil, že je možné, že by se hra mohla objevit také na Switchi a Xboxu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru