Herní sekce Netflixu může být propojena s PlayStationem

Herní sekce Netflixu může být propojena s PlayStationem

Dataminer odhalil v mobilní aplikaci služby obrázky ovladače DualSense a Ghost of Tsushima

Zdroj: Netflix
17. 7. 2021

Když Bloomberg v uplynulém týdnu naznačoval, že Netflix hodlá nabídnout vedle seriálů a filmů pravděpodobně i hry, uvažovali jsme nad menšími tituly spojenými se značkami zmiňované streamovací platformy. Tímto způsobem se na svět dostala například oficiální hra ke třetí řadě seriálu Stranger Things a nešlo o bůhvíjak propracovanou záležitost. V podobném duchu a ještě v kombinaci s interaktivními filmy může Netflix pokračovat a snažit se oslovit další zákazníky i z již velmi saturovaných trhů, jako jsou Spojené státy či západní část Evropy, ve skutečnosti se ale může připravovat něco mnohem většího. Dataminer a šéfredaktor magazínu The Tape Drive totiž prozkoumal aplikaci Netflixu pro iOS a našel v ní odkazy směřující k Sony a PlayStationu.

„Herní služba Netflixu nese pracovní označení Shark a je reprezentována tímto obrázkem v aplikaci pro iOS,“ napsal Steve Moser na Twitter a přiložil logo připomínající ploutev žraloka plujícího u hladiny. „Může ale obrázek ovladačů pro PS5 a Ghost of Tsushima od Sony naznačovat partnerství se Sony,“ ptá se však Moser dále a přidává další obrázky. Na prvním z nich je Jin Sakaj, hlavní hrdina hry od Sucker Punch, která se v srpnu dočká rozšířené Director’s Cut verze. Na druhém se pak nachází dvojice ovladačů DualSense bez větších detailů, což diskutujícím i médiím pořádně zamotalo hlavu. Jak uvádí například Video Games Chronicle, partnerství Netflixu a Sony bylo uzavřeno už v dubnu, týkalo se však divizí Sony Pictures Entertainment a Sony Pictures Animation, které zaručuje Netflixu možnost vyjádřit svůj zájem o obsah pro svou platformu jako první.

Kolem těchto spekulací ale stále panuje spoustu otazníků a rozhodně nelze jednoduše tvrdit, že se na Netflixu automaticky objeví knihovna her od PS Studios.

Nic ale nenasvědčovalo tomu, že by byla součástí dohody i herní divize Sony a její produkty, což ale může potenciálně souviset i s tím, že v té době se o žádné herní sekci na Netflixu nemluvilo. Nyní je už ale oficiálně potvrzeno, že na manažerskou pozici v Netflixu přišel herní veterán Mike Verdu, který působil ve společnostech jako Electronic Arts, Zynga či Facebook, a nyní na sebe bere roli viceprezidenta herního vývoje. Kolem těchto spekulací ale stále panuje spoustu otazníků a rozhodně nelze jednoduše tvrdit, že se na Netflixu automaticky objeví knihovna her od PS Studios nebo že by došlo na integraci PS Now, byť i tímto směrem úvahy pochopitelně míří.

Na závěr už jen rekapitulujeme, že dle informací Bloombergu by se za herní obsah alespoň na začátku nemělo platit nic navíc, prvních titulů bychom se měli dočkat už příští rok a počítá se i s dalšími „věcmi navíc“, jako je rozšiřování dětské sekce nebo například online obchod s reklamními předměty přímo v aplikaci Netflixu. Sony ani zástupci streamovací platformy spekulace nekomentovali.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru