Herní divize Warner Bros. se rozpadne

Herní divize Warner Bros. se rozpadne

Přetrvají jen studia pracující na hrách podle filmů. Loučit se může NetherRealm i TT Games

Zdroj: WB Games
18. 5. 2021

Ve světě filmů, seriálů, televizních stanic a VOD služeb se včera odehrála velmi důležitá událost. Americká společnost AT&T totiž souhlasila se spojením divize WarnerMedia a společnosti Discovery, čímž má nejpozději v polovině roku 2022 vzniknout nový subjekt konkurující Netflixu či Disney. Aniž bychom vás chtěli na tomto místě unavovat detaily, které nejsou o hrách, divize WarnerMedia po akvizici telekomunikační společností AT&T nedokázala zcela naplnit stanovený obsahový plán a trpěla na další aktivity svého majitele, zejména rozšiřování bezdrátových služeb. Spojení s Discovery a očekávaný přísun 43 miliard dolarů však přináší lepší možnost tvorby původního obsahu a hlavně zásah do skupiny těch amerických domácností, které si v dnešní době stále platí kabelovou televizi. Jak ale pravděpodobně předjímáte, spojení WarnerMedia a Discovery se dotýká i další divizí, kam spadá i Warner Bros. Interactive Entertainment, alias oddělení WB Games s celou plejádou studií a jejich osud je v tuto chvíli přinejmenším nejasný.

Ačkoliv zástupci AT&T v tuto chvíli nepřišli s konkrétním plánem, z náznaků je patrné, že některá ze studií projdou restrukturalizací, případně pro ně WarnerMedia bude hledat nové majitele.

Ačkoliv se tiskové zprávy o výše popisovaném sloučení věnují zejména televizní a filmové části, dopady na WB Games mají být podle doplňujících otázek a odpovědí poměrně zásadní. Ačkoliv zástupci AT&T v tuto chvíli nepřišli s konkrétním plánem, z náznaků je patrné, že některá ze studií projdou restrukturalizací, případně pro ně WarnerMedia bude hledat nové majitele. Jak popisuje například IGN, sloučený subjekt pod vedením dosavadního CEO Discovery Davida Zaslava bude mít dohled nad videoherními vydavatelskými aktivitami WarnerMedia, resp. WBIE a není pravděpodobné, že si bude chtít nechat ta studia, která nepracují na hrách podle silných filmových či televizních značek. Automaticky tak můžeme začít mluvit o možném prodeji TT Games, kteří se specializují na LEGO hry (byť i ty vychází ze silných IP), případně NetherRealm, autory série Mortal Kombat, ale také Injustice, nedílně spojené s DC Comics.

Vedle vlastních studií Warner Bros., jako jsou pobočky v Montréalu, Bostonu či San Diegu, nesmíme také zapomínat na studio Monolith, které může být potenciálně ve fázi ohrožení. Ačkoliv se mluví o tom, že po Middle-earth: Shadow of War pracují na hře s otevřeným světem, plně využívajícím Warnerem patentovaný systém Nemesis, o projektu jsme zatím neslyšeli a bylo by nerelevantní mluvit o jeho zasazení. Z druhé strany mohou být patrně v klidu lidé z Rocksteady a Avalanche Software, kteří pracují na Suicide Squad, resp. Hogwarts Legacy. Je nicméně otázkou, zda odklady druhé zmiňované hry spolu s Gotham Knights a The Skywalker Saga už souvisely s aktuálním spojením WarnerMedia a Discovery, nebo šlo skutečně jen o vyústění situace kolem pandemie koronaviru a jednotlivých studiích.

Herní divizi Warner Bros. měl loni chtít Microsoft

V průběhu července 2020 se objevily spekulace, že společnost Microsoft chce odkoupit od WarnerMedia jejich herní divizi WB Games. Informaci přinesl magazín The Information a s ohledem na aktuální dění přinesl o necelý rok později další námět k úvaze. Mohlo by se stát, že v článku zmiňovaná studia budou začleněny pod střechu Microsoftu? Nevyčerpala se redmondská firma akvizicí ZeniMaxu? Otázek je hodně, možných scénářů snad ještě víc, ale určitou eventualitou to může být.

Ať už se ale věci vyvíjely jakkoliv, bude zajímavé sledovat, jak událost – na první pohled s hrami nesouvisející – zase zamíchá kartami na poli velkých vývojářů a kdo případně po uvolněných společností sáhne. Otevírá se tím samozřejmě prostor pro další hráče, jako je Microsoft, Sony, Electronic Arts či Take-Two, což by mohlo opět vychýlit misky vah a připravit nové příležitosti pro hráče. Důležité je také zmínit, že studia, která pod WIBE pracují, více či méně spojují svou produkci se slavnými značkami, které by buďto musely prostřednictvím licence od nového majitele odejít s nimi, nebo by došlo na restart a skrze nové zaměření také další kapitolu pro týmy, kterých se spojování WarnerMedia a Discovery přímo dotkne. Jak by to celé mohlo dopadnout, mohou naznačit podobná škatulata s tituly od herní divize 20th Century Fox (tedy dnes již 20th Century Studios), kterou získala v roce 2019 společnost Disney, aby po roce vyjádřila zájem se jí pro změnu zbavit. Rozpad značek a licencí, změny majitelů a určitý chaos by tedy mohl být relevantní za několik měsíců i pro WBIE, na rozuzlení si ale musíme teprve počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru