Zaklínač (seriál), Henry Cavill už nebude hrát Zaklínače

Henry Cavill už nebude hrát Zaklínače

V seriálu na Netflixu jej od 4. sezóny nahradí Liam Hemsworth. Je prý velkým fanouškem

Zdroj: Netflix/Lionsgate
31. 10. 2022

Ačkoliv se seriálová adaptace Zaklínače od Netflixu střetnula s velmi pestrými recenzemi – které hodnotily uplynulé dvě sezóny pochvalně i velmi kriticky – na vizi showrunnerky Lauren Hissrich si už fanoušci stihli zvyknout. Tedy alespoň ti, kteří podobu seriálu i jeho zpracování přijali a těší se na příští léto, až odstartuje třetí sezóna. Společně s tím ovšem přichází nečekaná a pro někoho i šokující zpráva, že to bude naposledy, kdy si hlavní roli Geralta z Rivie zahraje Henry Cavill. Od čtvrté sezóny se totiž Bílým vlkem, Gwynbleiddem, Ŕezníkem z Blavikenu nebo také Vatt’ghernem stane Liam Hemsworth, mladší bratr slavného Chrise, který se proslavil díky své roli Thora ve filmech od Marvelu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Henry Cavill (@henrycavill)

Informaci přináší Netflix oficiálně a odkazuje i na oba zmíněné herce, resp. jejich účty na sociálních sítích. „Třetí sezóna Zaklínače sice ještě neměla premiéru, ale už byla schválena sezóna čtvrtá. Chystá se ovšem změna – ve čtvrté řadě se role titulárního lovce monster Geralta z Rivie ujme Liam Hemsworth,“ uvádí tisková zpráva a nedává prostor k žádným spekulacím. Jak už bylo navíc zmíněno, oba herci už situaci potvrdili na Instagramu a přirozeně rozproudili debatu, která možná i s ještě poměrně vzdálenou premiérou „trojky“ v posledních týdnech trochu utichala. „Moje cesta coby Geralta z Rivie byla plná monster i dobrodružství. Bohužel, ve čtvrté sérii odložím svůj medailon i meče a místo mě převezme kabát Bílého vlka fantastický Liam Hemsworth,“ napsal na sociální sítě Henry Cavill. Dodává také, že pochodeň předává s úctou k času, který v roli Geralta ztvárnil a přeje svému nástupci, aby si užil hloubku charakteru hlavního hrdiny seriálu a těšil se na to, co v ní nalezne.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Liam Hemsworth (@liamhemsworth)

Ze strany Liama Hemswortha pak zaznívá obrovské nadšení, zejména proto, že sám sebe tituluje jako velkého fanouška Zaklínače. „Jsem štěstí bez sebe, že si zahraji Geralta z Rivie. Henry Cavill byl neuvěřitelný Geralt a jsem poctěn, že mi předává otěže a svěřuje čepele Bílého vlka v další kapitole jeho dobrodružství,“ píše podobně vzletně jako Cavill také nový představitel hlavního hrdiny. Přidává dokonce osobní vzkaz přímo pro Cavilla, jehož je rovněž velkým obdivovatelem a nechá se jeho prací inspirovat. Otázkou samozřejmě je, zda to postačí, a jak budou reagovat fanoušci, kteří nenesli zrovna pozitivně už původní oznámení hereckého obsazení. Nyní, když se z Cavilla „skutečně“ stal Geralt, mnoho fanoušků původního Sapkowského díla jej akceptovalo a herec si dokázal získat i hráče svým upřímným zájmem o videohry nebo stavbu výkonného počítače, kterou řešil na sociálních sítích během pandemie koronaviru.

Pokud byste se ptali na bezprostřední náladu v diskuzích, není zrovna veselá. Dáme-li však stranou fakt, že někomu se změna líbí a někomu ne, diváci příliš nerozumí, proč ke změně došlo. Stalo se něco na pozadí, kvůli čemu odmítá Netflix Cavilla, případně naopak? Má původní herec mnoho práce, kvůli které by nedokázal časově pokrýt další natáčení? Nebo ho prostě jen práce na Zaklínači přestala bavit? Odpovědi nepřichází a je otázkou, zda se někdy vůbec fanoušci dozví víc detailů.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru