XDefiant, Ubisoft, Henderson: XDefiant měl milion hráčů už 2,5 hodiny po vydání

XDefiant měl milion hráčů už 2,5 hodiny po vydání

Žádná hra od Ubisoftu v historii údajně nedosáhla na tento milník rychleji

Zdroj: Ubisoft
24. 5. 2024
Název: XDefiant Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 21. 5. 2024

Tom Henderson v článku magazínu Insider Gaming píše, že nová free-to-play first person akce XDefiant od Ubisoftu se vyšplhala na 1 milion unikátních hráčů už během dvou a půl hodin po vydání. Odvolává se přitom na své vlastní nejmenované zdroje. V jednu chvíli bylo v den vydání připojeno do hry půl milionu lidí současně. Odtud zjevně také pramenily počáteční potíže s matchmakingem.

Díky tomu měl Ubisoft s tímto titulem dosáhnout na 1 milion aktivních hráčů nejrychleji v celé své historii. Už 48 hodin po vydání měl XDefiant dosáhnout na víc než 3 miliony hráčů napříč všemi platformami. Samotný Henderson říká, že je obtížné měřit, jak úspěšná novinka vlastně je, ale připomíná, že velmi úspěšná akce Apex Legends od Respawnu dosáhla na jeden milion hráčů během osmi hodin a na 2,5 milionu za 24 hodin.

Vzhledem k tomu, že se jedná o free-to-play projekt, ale nerozhodne jen počet aktivních hráčů, ale zejména jejich utrácení. Uvidíme, jak se vývojářům povedlo vybalancovat hru tak, aby fanoušci měli důvod utrácet, ale na druhé straně před mikrotransakcemi neutekli. Anebo aby hru nepokazili cheateři. Už se totiž objevují první zprávy s podezřeními z podvodů.

Update: Ubisoft oznámil vydání prvního updatu, který odemkne Practice Zone. To je oblast, která byla před vydáním k dispozici, ale teď chyběla. Hráči tu budou moci testovat zbraně a různé konfigurace na střelnici a vyzkoušet speciální schopnosti a ultimátky na figurínách.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru