Henderson: Xbox bude mít na Gamescomu obří stánek

Henderson: Xbox bude mít na Gamescomu obří stánek

Microsoft prý do Kolína nad Rýnem přiveze hry Forza Motorsport a S.T.A.L.K.E.R. 2

Zdroj: GSC Game World
31. 7. 2023

Podle zdrojů magazínu Insider Gaming chystá Microsoft pro Xbox jeden z největších stánků, jaký kdy měl na Gamescomu. Tom Henderson tvrdí, že hráči si na místě vyzkouší hry Forza Motorsport, S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl a Towerborne. Spekuluje se, že víc o projektech Micosoftu bychom se mohli dozvědět také na zahajovacím ceremoniálu Opening Night Live, který připravuje a moderuje opět Geoff Keighley. Fanoušci samozřejmě na to konto hodně řeší, zda se mohlo vydání akce S.T.A.L.K.E.R. 2 po ruské invazi na Ukrajinu a stěhování studia GSC Game World do Prahy konečně přiblížit.

Když už jsme Gamescom nakousli, sluší se dodat, že po loňském prvním postcovidovém ročníku se letos opět hodně rozebírá účast jednotlivých firem. Sony do Kolína nad Rýnem na rozdíl od Microsoftu nepřijde, ale Nintendo třeba ano. Rozporuplná je účast také některých z největších vydavatelů. Zatímco stánek Ubisoftu na místě najdeme – a podle našich informací bude stát za to – hry od Electronic Arts byste na kolínském výstavišti hledali marně. Na místě budou společnosti jako Bandai Namco, Sega či Focus Entertainment, ale jindy silné zastoupení THQ Nordic také chybí.

Akce se uskuteční od 23. do 27. srpna. Zajímat by vás mohlo i to, jak na tom jsme s naší účastí na Gamescomu my. Do Německa letos vyrážíme ve dvou se Zdeňkem a Kristýna nás bude jistit z Prahy. Ještě 22. srpna vám přineseme ze studia přenos Opening Night Live s českým komentářem a na výstavišti pak strávíme dva dny. Už klasicky vám přineseme dojmy ze samotného veletrhu i jednotlivých titulů. Náš kalendář se rychle plní schůzkami a hratelnými ukázkami, tak snad to bude stát za to.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru