Henderson: Dead Island 2 se znovu ukáže koncem roku

Bude zaměřený hlavně na kooperaci a nabídne až šest hratelných postav

Zdroj: Deep Silver
2. 8. 2022
Název hry: Dead Island 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Populární insider Tom Henderson přišel na webu Try Hard Guides s exkluzivní zprávou, že “prokletý” Dead Island 2 bude podle jeho informací znovu představen ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku. Zdroje obeznámené s vývojem tvrdí, že smysl by dávalo představení na akci The Game Awards. Není tajemstvím, že řada hráčů se upínala ke Gamescomu coby potenciální akci, kde by se mohla hra po letech ukázat.

Dlouhé roky vyvíjené pokračování, na kterém se vystřídalo hned několik studií, má být zaměřené na kooperaci a momentálně vzniká v týmu Dambuster Studios, který má na kontě akci Homefront: The Revolution. Hra má mít úplně nové hlavní hrdiny a na výběr by mělo být pět až šest postav. Jeden z Hendersonových zdrojů, který dokonce titul vyzkoušel, říká, že teď je to po této zkušenosti jeho nejočekávanější hra.

Od oznámení už čekáme dlouhých 8 let

Z dalších zdrojů má zase informaci, že Dead Island 2 bude situován do několika různých lokací včetně Hollywoodu a San Francisca. S Kalifornií se přitom počítalo už v původní verzi od studia Yager, odkud projekt putoval k Sumo Digital a pak znovu do Dambuster Studios. Značku přitom vytvořil polský Techland, o němž se původně také uvažovalo, ale nakonec se pustil do vlastní nové značky Dying Light.

Když se naposledy na konto Dead Islandu 2 vyjádřil vydavatel Deep Silver a jeho majitel Embracer, působilo to, že hra by měla vyjít do konce března 2023. Vzhledem k tomu, že ale stále čekáme na formální představení staronového titulu, není ale nic jisté.

Více podrobností o hře i jejím spletitém osudu najdete v našem archivu. Stojí za připomenutí, že Dead Island 2 byl oznámen už v roce 2014 a měl vyjít hned o rok později.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru