Helldivers 2, Sony Interactive Entertainment, Helldivers 2 zvládlo během víkendu nápor všech hráčů

Helldivers 2 zvládlo během víkendu nápor všech hráčů

Ve hře se jich mohlo najednou sejít až 800 tisíc. Studio tvrdí, že je čas na vylepšování hry

Zdroj: Sony
26. 2. 2024
Název: Helldivers 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 8. 2. 2024

Začíná se zdát, že po dvaceti dnech od svého uvedení našli vývojáři hry Helldivers 2 řešení na dosavadní problémy se servery. Postupnými zásahy do netkódu a navyšováním vlastních kapacit serverů se pravděpodobně dostali do bodu, kdy jsou schopní odbavit víc hráčů, než kolik má v jednu chvíli o hraní zájem. Velmi aktivní CEO studia Arrowhead Johan Pilestedt o tom informoval na Twitteru v průběhu uplynulého víkendu a naznačil, že aktuální strop souběžně připojených hráčů čítá přibližně 800 000 hráčů. Díky tomu, že je hra schopná na takovou poptávku reagovat, se pak mohou vývojáři konečně vrátit k původnímu plánu a začít pracovat na dalších rozsáhlých vylepšení samotné hry.

„Očekáváme, že servery Helldviers 2 se dostanou za 3-4 hodiny na maximální kapacitu 800 000 souběžně připojených hráčů. Můžete narazit na krátké fronty, pokud se budete chtít připojit,“ napsal Pilestedt a dodal, že je to docela dobrý výkon na studio o přibližně 100 zaměstnancích. Samozřejmě přišla celá řada pochvalných reakcí i dotazů, kolik tak může mít hra na kontě prodaných kusů, na to ale Pilestedt neodpověděl, i když pomocí smajlíků mrkal na odhad „kolem 3 milionů kusů“. Ještě před tím, než došlo k naplnění serverů až po „nový okraj“, však Pilestedt naznačoval, že se situace konečně uklidnila a tým se může vrátit k tomu, čím se chtěl původně hned po vydání zabývat.

„Jsem opravdu šťastný a hrdý na tým v Arrowhead Games za dosažení neuvěřitelného milníku. Servery bez problému udržely nápor všech hráčů Helldivers 2 během víkendu. Teď je na čase soustředit se na vylepšování titulu a vrátit se k našemu původnímu plánu. Čeká nás mnoho skvělých věcí,“ uvedl Pilestedt krátce před zveřejněním výše uvedených čísel. I v tomto případě se hráči ptali na bližší detaily, studio Arrowhead ale prozatím nesdílelo žádný konkrétní seznam plánovaných vylepšení či přídavků do hry, což by se ale mělo i s ohledem na aktivní komunikaci kolem titulu zřejmě v nadcházejících dnech změnit.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru