Heading Out, Saber Interactive, Heading Out je černobílá pocta kultovním road movie

Heading Out je černobílá pocta kultovním road movie

Vytvořte si padoucha a vydejte se vstříc dálnicím Spojených států. Každá jízda bude unikátní

Zdroj: Serious Sim
22. 6. 2021
Název: Heading Out Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 7. 5. 2024

Čtyřčlenné studio Serious Sim se po vydání hry Radio Commander pouští do nového projektu. Že jste neslyšeli ani o tom prvním? Nevadí, vědomosti si můžete doplnit třeba na Steamu a ponořit se do války ve Vietnamu pohledem člověka, který přijímá a rozesílá zprávy jednotkám na bojišti prostřednictvím rádia. Čas máte do příštího roku, než vyjde Heading Out – závodní adventura zasazená do 70. let minulého století, ve které se coby padouch proháníte po Spojených státech. A dlužno dodat, že ve velmi stylových vozech, a navíc v uhrančivé černobílé stylizaci. Už na první pohled je tedy zřejmé, že Heading Out – A Narrative Road Movie Racing Game – jak zní plný název, není úplně obyčejnou hrou, a pokud nic jiného, mohla by se alespoň postarat o zajímavý zážitek.

Do velké míry si ho totiž bude určovat sám hráč, a to ještě před tím, než usedne za volant. Jak vývojáři vysvětlují, nedílnou součástí Heading Out je editor postavy – padoucha – který skrze sadu otázek vytvoří hráčův profil, včetně důvodu, proč je na útěku, kdo přesně mu jde po krku, jaká je hráčova motivace, aby pronásledovatelům uprchl a co jsou jeho největší obavy a sny. Volby, které hráč učiní v editoru své postavy, pak ovlivní také to, co uslyší ve vysílačce a rádiu, protože během úprku napříč Spojenými státy se nepochybně dostane na titulní stránky novin a rádiových relací.

Vývojáři se podle svých slov nechali inspirovat kultem road movie, jako jsou například Thelma a Louise, Vanishing Point nebo Dvouproudá asfaltka a nad rámec příběhu a příběhových voleb chtěli do Heading Out zakomponovat i interaktivitu vlastní videohrám. Krásná auta proto budeme moci sami přímo ovládat, užívat si radost z jízdy a potýkat se s policí či ostatními řidiči. Hře by neměly být ale cizí i velmi tiché a klidné okamžiky, jako je rozjímání nad nejrůznějšími výhledy nebo noční jízda poklidnou pouští. Vedle toho je nicméně neustále nutné sledovat stav paliva v nádrži i celkovou kondici vozidla a starat se o to, aby bylo na auto vždy spoleh. Jedině to vás totiž může dostat z bryndy, jedině to vás může posunout v příběhu a odhalit další fascinující místa nebo další tajemné cestovatele. Díky rogue pojetí by měla být každá jízda úplně jiná a psát nové příběhy, je ale otázkou, kolik ve skutečnosti bude možností a jak se od sebe budou lišit. Vývojář slibují přes sto komiksově laděných momentů, které mají svůj smysluplný závěr a vždy vedou k rozhodnutí, které ovlivní další průběh hry.

Snad tedy bez ohledu na skvělý styl, nádherný trailer a působivé obrázky, nehrozí, že by po stránce hratelnosti nešlo o propracované dílo, z druhé strany ale jistě nebude nejdražší a s přihlédnutím k tomu, za kolik se prodává Radio Commander, očekáváme cenovku kolem 15 eur, která by mohl potenciálně vyvážit i to, kdyby se Heading Out rychle ohrálo. Pokud vás hra zaujala, měli byste také vědět, že vývojáři ze Serious Sim mají jedno pravidlo, nápadně připomínající přístup režiséra Quentina Tarantina – vytvořit chtějí pouze 11 her, snad se toho tedy i během přípravy Heading Out hodně naučí a další tituly budou neméně zajímavé. Americké dálnice se otevřou v příštím roce na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series a Switchi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru