The Last of Us Part II, Sony Interactive Entertainment, Naughty Dog už dlouho hledá člověka se znalostí Nvidie

HBO chystá seriál na motivy The Last of Us

Projekt povede tvůrce Černobylu a na scénáři se bude podílet Neil Druckmann

Zdroj: Naughty Dog
5. 3. 2020
Název: The Last of Us (seriál) Datum vydání: 16. 1. 2023

Po seriálové adaptaci Zaklínače z produkce Netflixu tu máme další podobně chytlavou zprávu, která tentokrát bude pro nás hráče ještě potenciálně zajímavější. Magazín Hollywood Reporter totiž uvádí, že HBO začíná připravovat seriál na motivy postapokalyptické akční adventury The Last of Us. A na palubě jsou samá zvučná jména.

Tvorbu bude mít pod palcem Craig Mazin, tedy hlavní tvůrce a scenárista nedávného a kritiky i veřejností velmi dobře hodnoceného seriálu Černobyl. K ruce mu přitom nebude nikdo jiný než sám Neil Druckmann, tedy jeden z hlavních tvůrců obou her. Druckmann má spolupracovat na příběhu vycházejícím údajně z prvního dílu hry a má se rovněž zhostit role výkonného producenta. A tím ještě výčet zajímavých jmen nekončí. Na tvorbě plánovaného seriálu se má totiž podílet i prezident týmu Naughty Dog, Evan Wells, a to opět v roli výkonného producenta. Určitě málokoho pak překvapí fakt, že produkci seriálu bude mít na starosti nejen HBO, ale i Sony.

Pokud se tato kombinace jmen osvědčí a seriál pod taktovkou těchto tváří skutečně vznikne, tak půjde celkem o raritu, neboť v případě herních adaptací málokdy platí, že jsou přizváni i původní tvůrci, natož rovnou na takovýchto pozicích. Fungovat by to ale určitě mělo, tedy alespoň soudě dle prvních ohlasů samotných tvůrců. Tak například ke spolupráci s Neilem Druckmannem dodává Craig Mazin zatím jen samou chválu: „Druckmann je bezpochyby nejlepší vypravěč, který pracuje ve světě videoher a The Last of Us je jeho magnum opus. Dostat šanci přenést toto dech beroucí umělecké dílo bylo mým snem po celá léta a jsem poctěn, že to bude právě ve spolupráci s Neilem.“ Podobné nadšení samozřejmě sdílí i Neil Druckmann, který si pochvaluje spolupráci s autorem dle jeho slov velmi emotivního a napínavého Černobylu a oznámením projektu se chlubí mimo jiné i na svém Twitteru:

Podobná spolupráce je přitom přinejmenším skutečně netradiční, neboť zástupci herního průmyslu většinou na podobných adaptacích pracují primárně v rolích konzultantů dohlížejících na obsah. Zde to ale vypadá na něco jiného a o poznání ambicióznějšího, což jistě fanoušci této kvalitní PlayStation exkluzivity ocení, na jednu stranu se ale tomuto kroku přeci jen nelze divit. Právě Naughty Dog jsou totiž považování za mistry vyprávění a přesně to je pro filmový průmysl zcela zásadní. Za zmínku vedle toho pak určitě ještě stojí, že seriál navíc dle magazínu Hollywood Reporter vzniká pod hlavičkou teprve loni založené produkční společnosti PlayStation Productions. Ta spolupracuje s už zajetou společností Sony Pictures Televison a toto duo má mít v budoucnu pod palcem více podobných herních adaptací. A to dokonce zcela konkrétně v podobě seriálů, jak už dodává Chris Parnell ze Sony Pictures Televison: „Toto je první z mnoha seriálů, které máme v úmyslu se svými přáteli v PlayStation Productions vytvořit.“

Na další detaily a samozřejmě na ten konečný výsledek jsme maximálně zvědaví již nyní, do premiéry ale ještě rozhodně čas zbývá. Na přesnější data je ale ještě každopádně velmi brzy, větší všímavost gigantů typu HBO či Netflix (v této souvislosti připomínáme chystaný seriál na motivy Resident Evil) vůči hernímu průmyslu ale s nadšením vítáme. Teď už vlastně můžeme být jen zvědaví na to, zda se vržené rukavice chopí například i Hulu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru