Battlefield 2042, Electronic Arts, Hazard Zone z Battlefieldu 2042 může připomínat Tarkov

Hazard Zone z Battlefieldu 2042 může připomínat Tarkov

Informace o novém módu našli datamineři. Ztratit v něm můžete veškerou svou výbavu

Zdroj: Electronic Arts
16. 8. 2021
Název: Battlefield 2042 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 19. 11. 2021

Pokud sledujete dění kolem Battlefieldu 2042, pravděpodobně vám neuniklo, že hra nebude mít příběhovou kampaň. Vývojáři z DICE se rozhodli vrhnout veškeré úsilí k multiplayeru a poskytnout hráči pestrou nabídku módů a způsobů hraní. Klasický multiplayer s oblíbenými herními režimy je samozřejmostí, podrobně o něm autoři mluvili už během odhalení, následně ale lákali na další dva velké módy, z nichž dosud představen byl pouze jeden. Portal má být centrem pro nevážné hraní a vlastní módy, které si budou moci hráči vytvářet z prvků předchozích dílů série, což s sebou zákonitě přináší i obrovský potenciál ve smyslu obsahu. Budete-li však hledat trochu serióznější akci, s největší pravděpodobností si ji naplno užijete v módu Hazard Zone. Ten jediný zatím zůstává zahalen rouškou tajemství, dataminerům se ale podařilo z dostupných dat probíhajícího technického testu získat první informace a zdá se, že Hazard Zone bude v mnohém připomínat hardcore akci Escape from Tarkov.

O detaily se podělil insider s přezdívkou temporyal, který se už poměrně dlouhou soustředí právě na hloubkové prozkoumávání patchů a dat obecně, z nichž například vytahoval náhledy chystaných kosmetických vylepšení pro Battlefield V nebo informace o nových playlistech a battle passu. Je proto vcelku pochopitelné, že se hladově vrhnul také na adresářovou strukturu probíhajícího technického testu Battlefieldu 2042 a zjistil, že přinejmenším na mapě Orbital bude možné hrát zmiňovaný mód Hazard Zone. V této souvislosti uvažuje, že dosud tajemný mód nepřijde s žádnou exkluzivní mapou, takže se všechno bude točit kolem sedmi rozlehlých lokací, sloužících i pro standardní multiplayer. Tím ovšem temporyal nekončí a přidává i hrubý popis, co budeme v Hazard Zone dělat.

„Očekávejte sbírání dokumentů a pevných disků a na zem spadlých satelitů,“ říká insider v jednom ze svých tweetů s tím, že informace odpovídá stavu světa ve hře, který byl blíže představen v nedávném filmečku Exodus. Hráče prý před každou misí čeká krátký briefing, po kterém budou vysazeni do zóny pomocí vrtulníku MH-6. Nebudou ale pochopitelně sami a od prvního okamžiku jim hrozí ztráta veškerého vybavení i sesbíraných informací, pokud neuspěji při střetu s dalším hráčem. Odtud přichází popisovaná podobnost se hrou Escape from Tarkov, případně s Hunt: Showdown, odkud si má Battlefield 2042 půjčit větší důraz na plnění stanovených úkolů. I tak to ale zní jako hodně zajímavý mix, který by mohl potenciálně oslovit i trochu jinou skupinu hráčů, než jsou ti, kteří budou hrát standardní multiplayer, z druhé strany ale neočekáváme nic příliš náročného a hardcore, vzhledem k tomu, komu je Battlefield určen.

Temporyal navíc odkrývá, že Hazard Zone přijde s celou řadou pomocníků, které sníží riziko výsadků. Přímo na mapě bude možné najít stanice s municí či satelity, pomocí kterých bude možné přivolat například robotického průzkumníka v podobě psa, taktické vozidlo HDT Storm nebo si zde objednat respawn. Mód bude mít vlastní platidlo, které je možné získat za plnění hlavních či vedlejších úkolů, které mohou podle insidera spočívat i v odklízení vojáků řízených umělou inteligencí, případně jejich bossy. Za peníze si pak můžete přivolat zmiňovaný vrtulník, který vás ze zóny vyzvedne a dá vám trochu klidu při správě výbavy a zajišťování dalších odměn. V neposlední řadě temporyal upozorňuje, že hráči budou moci využít řadu taktických vylepšení, mezi kterými je například i pojištění vaší výbavy, abyste o ni nepřišli, případně rychlejší léčení, větší kapacita pro stahovaná data nebo například informace ze satelitu o pohybu ostatních lidí v zóně.

Ačkoliv se zdají být informace velmi věrohodné a hráči považují popis Hazard Zone za hotovou věc, pořád jde o spekulace a jasno nebudeme mít do té doby, dokud EA sami režim neodhalí. Pokud ale bude vypadat tak, jak tvrdí insideři, Battlefield 2042 může být velmi univerzální hrou, která navíc nejde jen slepě po aktuálních trendech.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru