Hasan Kahraman: Jsem skutečný člověk

Autor hry Abandoned ukázal tvář, aby všem dokázal, že existuje. Není prý Kodžima ani herec

Zdroj: koláž/Vortex
22. 6. 2021

Bláznivá situace okolo hry Abandoned od týmu Blue Box Game Studios, kterou někteří fanoušci považují za další kolosální marketingový trik Hidea Kodžimy, který se ve skutečnosti promění v nový Silent Hill, má další vývoj. Ozval se šéf studia Hasan Kahraman a natočil krátké video, aby všem dokázal, že existuje, a rozptýlil spekulace o tom, že jde o jednu velkou zástěrku.

„Přesně tohle by přeci řekl, kdyby za tím byl Kodžima!“

Kahraman ukázal svou tvář, aby podle svých slov dokázal, že je skutečnou osobou. “Nejsem spojený s Hideem Kodžimou, nejsem herec, nepracuji na Silent Hillu,” uvedl s tím, že prý jen chtěl ukázat svou tvář, aby všichni viděli, že existuje. Autoři podle něj brzy fanouškům odpoví na jejich dotazy.

Video nemá ani minutu a nic dalšího se z něj hráči nedozví. Naprosto skvělé je ale sledovat, jak část fanoušků nepřesvědčí prostě nic. Někteří věří, že jde jen o další kapitolu v celé mystifikaci, protože “přesně tohle by přeci řekl, kdyby za tím byl Kodžima”… Dalším je divné, že ve videu nezmíní název studia nebo čas, kdy se video objevilo na Twitteru. Jiní zase poukazují na to, že příspěvku dalo srdíčko studio Kojima Productions. Šílenství.

„Nezáleží na tom, jak moc se to snažím vyvrátit. Lidé tomu nevěří.“

Kahramana kontaktoval i Jason Schreier z Bloombergu, když se pustil do rozplétání příběhu a ověřování celé konspirační teorie. Mluvil s ním asi hodinu. “Nezáleží na tom, jak moc se to snažím vyvrátit,” uvedl Kahraman. “Lidé tomu nevěří. Prostě očekávají něco, co tam není,” doplnil s tím, že ho to štve.

Hry prý dělá od dětství, ale zatím neměl velký úspěch. Podle Bloombergu skutečně mluví s nizozemským přízvukem, odkud má studio pocházet. Abandoned je podle Kahramana ve vývoji od roku 2017, i když se koncept několikrát měnil. Studio Blue Box prý tvoří deset lidí a s projektem pomáhají další vývojáři. Sony odmítla situaci jakkoli komentovat.

I po hodinovém rozhovoru má prý Schreier víc otázek než odpovědí.

Sám Schreier ke svému článku říká, že všechny důkazy naznačují, že Hasan Kahraman je skutečný nezávislý vývojář. Ale i po hodinovém rozhovoru má prý víc otázek než odpovědí. Schreier říká, že stále zbývá vyjasnit, kdo přesně na hře pracuje, jakou povahu má spojení se Sony, kdo hru financuje nebo jak malé neznámé studio plánuje udělat realistickou hru ve 4K a 60 fps. Stále přitom nevylučuje, že v tom nějakou roli může Kodžima hrát, ale stejně tak, že je vše jen sledem náhod a nešťastných vyjádření.

Více podrobností o celém případu najdete v našich starších článcích. Jen ve stručnosti připomeneme, že vedle všemožných “zaručených” indicií fanoušci divoké teorii věří i s ohledem na reputaci Hidea Kodžimy, který proslul podobnými PR triky. Třeba když najal herce, aby vystupoval jako fiktivní šéf Joakim Mogren fiktivního švédského týmu Moby Dick Studio při představení hry The Phantom Pain. Hratelný teaser Silent Hills se zase představil jako P.T. od 7780s Studio.

Tohle zažijete jen ve hrách.

Nahlásit chybu v článku

7

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru